Holandia: pedofile w żłobku

Aktualizacja: 2010-12-14 7:39 am

Ponad 50 dzieci wykorzystał w kilku żłobkach w Amsterdamie ich opiekun. Pod specjalny numer telefonu zadzwoniło od niedzieli prawie 800 zaniepokojonych rodziców, którzy chcą wiedzieć w jakim czasie i w jakich placówkach pracował podejrzany.

Jest nim 27-letni, urodzony na Łotwie, Robert Mikelsons. Łotysz został zatrzymany. Podejrzany o pedofilię mężczyzna, który 2 lata temu uzyskał holenderskie obywatelstwo, przyznał się do winy. Wymienił nazwiska ponad 50 dzieci, które molestował seksualnie. Ale prawdopodobnie ofiar jest o wiele więcej.

Policja aresztowała też jego partnera i współpracownika. Mężczyźni pracowali w dwóch żłobkach w Amsterdamie. Opiekowali się dziećmi także w ich domach. Swoje usługi oferowali w internecie. “Chcieli nawet założyć własną placówkę opiekuńczą i adoptować dziecko” – mówi Richard Korver, adwokat rodzin poszkodowanych dzieci. W rzeczywistości molestowali dzieci i kręcili filmy pornograficzne, które umieszczali w sieci.

Udało się ich ująć dzięki informacjom z Bostonu. Amerykańska policja dotarła do informacji, iż na jednym z filmów jest dziecko z Holandii. Śledczy badają, czy aresztowani mężczyźni byli częścią międzynarodowej siatki pedofilów.

IAR/Jolanta van Grieken-Barylanka/lm

Za: stooq
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29315 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]