Meksyk: masakra przed odpustem Madonny z Guadalupe

Aktualizacja: 2010-12-12 11:35 am

11 osób zginęło a 22 zostały ranne w czasie uroczystości maryjnych w środkowym Meksyku. W miasteczku Tescalitlan rywalizujące ze sobą gangi narkotykowe otworzyły ogień do tłumu uczestniczącego w uroczystościach przed odpustem Matki Bożej z Guadalupe. Strzały padły z kilku samochodów, które wjechały na centralny plac miasta wywołując panikę i chaos. W tłum wrzucono też granat. Miasto sparaliżowane jest strachem, a mieszkańcy pozamykali się w domach. Od czterech lat trwa ofensywa antynarkotykowa zarządzona przez prezydenta Meksyku. W operacjach przeciwko bezwzględnym gangom narkotykowym i w walkach między poszczególnymi kartelami zginęło już 33 tys. ludzi.

se/reuters

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29251 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]