Rok więzienia za fałszywe oskarżenie Romana Giertycha

Aktualizacja: 2010-12-7 1:30 pm
Sąd skazał byłego działacza LPR, Mariana Brudzyńskiego, za fałszywe oskarżenie byłego ministra edukacji, Romana Giertycha o oszustwo – informuje „Rzeczpospolita”.

Marian Brudzyński został skazany na rok więzieni w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok jest prawomocny. Według sądu, w 2007 roku zawiadomił prokuraturę o przestępstwie, którego nie było.

Brudzyński oskarżył wtedy Romana Giertycha o oszustwo przy remoncie nieruchomości.

(“RP”/ro)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29073 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]