Jarosław Kaczyński: rząd zachowuje się jak wystraszony piesek

Aktualizacja: 2010-11-15 1:04 pm

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w poniedziałek, że rząd Donalda Tuska zachowuje się „jak wystraszony piesek” w stosunku do Rosji, która – jak mówił – „niekoniecznie musi być zainteresowana pokazaniem prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Jarosław Kaczyński ocenił podczas konferencji prasowej, że formułowane przez rzecznika rządu Pawła Grasia zarzuty w sprawie wyjazdu przedstawicieli PiS do Stanów Zjednoczonych to „akt niebywałej wręcz bezczelności”.

Zajmująca się w PiS sprawami zagranicznymi Anna Fotyga i szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz udali się w poniedziałek rano do Stanów Zjednoczonych, gdzie zamierzają zwrócić się do republikańskich kongresmanów o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Rzecznik rządu mówił w niedzielę, że ta inicjatywa to „absolutny skandal, ocierający się wręcz o zdradę” (…)

“Spośród różnych dziwnych rzeczy, które słyszymy w Polsce, ta jest może najdziwniejsza” – w ten sposób prezes PiS odniósł się do wypowiedzi Grasia.

Jak mówił, to obecny rząd „powierzył sprawę śledztwa w sprawie śmierci polskiego prezydenta, wielu wybitnych polityków (…) obcemu mocarstwu, rzeczywiście obcemu, nie sojuszniczemu”.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że rząd powierzył śledztwo mocarstwu, które ciągle jest traktowane „jako pewnego rodzaju zagrożenie, które nie przestrzega w swoich granicach żadnych cywilizowanych reguł, które jest gotowe zabijać, i to masowo, własnych obywateli”. W tym kontekście szef PiS wspomniał sprawę Czeczenii oraz „ataku na teatr w Moskwie, gdzie zginęły setki niewinnych ludzi” i sprawę Biesłanu, „gdzie też zginęły setki niewinnych ludzi”.

„To są przyczynki do charakterystyki władzy, która tam dzisiaj jest, tej władzy pan Donald Tusk z jakichś powodów – powinien je narodowi wyjaśnić – ufa” – mówił Jarosław Kaczyński.

„Rząd, który się dopuszcza takich rzeczy, który się zachowuje, jak taki wystraszony piesek w stosunku do państwa, które przecież niekoniecznie musi być zainteresowane pokazaniem prawdy, jednocześnie oskarża o zdradę tych, którzy chcą dojść do prawdy” – powiedział Prezes PiS.

Według niego, podobnie tę sprawę ocenia większość społeczeństwa i „tak to oceni historia”.

Wypowiedź Grasia na temat wyjazdu Fotygi i Macierewicza do Stanów Zjednoczonych szef PiS nazwał „aktem niebywałej wręcz bezczelności, nieprawdopodobnej wręcz bezczelności”.

Jarosław Kaczyński mówił, że to Graś „nie wyjaśnił swoich związków z innym, też sojuszniczym państwem, ale jednak są to związki, które powinien wyjaśnić”. Dodał, że rzecznik rządu w „sposób bardzo szczególny korzysta z usług pewnego niemieckiego obywatela”.

W lipcu 2009 roku „Super Express” ujawnił, że Paweł Graś od 13 lat mieszkał w willi w Zabierzowie, należącej do niemieckiego biznesmena Paula Roglera, i nie płacił za to. Graś tłumaczył, że korzysta z domu nieodpłatnie na mocy „świadczeń wzajemnych”.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28472 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]