FBI aresztuje 17 osób za defraudację amerykańskiego funduszu holokaustu

Używali sfałszowanych dokumentów by otrzymać pieniądze z niemieckiego funduszu dla ofiar nazizmu

Śledczy z FBI we wtorek w Nowym Jorku zatrzymali 17 osób w związku z defraudacją na sumę 42.5 mln USD z funduszu dla ofiar holokaustu.

Wśród oskarżonych jest 6 obecnych i byłych pracowników Konferencji ds. Roszczeń Materialnych przeciwko Niemcom, wypłacającej pieniądze ofiarom żydowskiego holokaustu, na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Prezydent Konferencji Julius Berman powiedział: „Jesteśmy oburzeni tym, że ktoś kradł pieniądze przeznaczone dla ocalałych z najgorszej zbrodni w historii dla własnych korzyści. To uwłacza ludzkiej przyzwoitości.”

Sprawę wykryto w ub. roku, kiedy zauważono, że kilku ubiegających się o pieniądze używało sfałszowanych dokumentów by otrzymać jednorazowe wypłaty 3.600 USD z funduszu ustanowionego przez niemiecki rząd dla żydowskich ofiar nazizmu, dla tych, którzy wyemigrowali z krajów sowieckiego bloku.

W lipcu 2010 roku Konferencja zawiesiła 202 renty na sumę 7 mln USD. Od tego czasu odkryto 456 następnych fałszywych wniosków na sumę 24.5 mln USD. Podejrzewa się, że sfałszowano 4.957 wniosków o jednorazową wypłatę na sumę 18 mln USD.

Konferencja mówi, że żadna z ofiar holokaustu nie została pozbawiona funduszy z powodu tego przestępstwa, oraz zobowiązała się do pełnej współpracy z władzami w celu postawienia oszustów przed sądem.


Raport ujawnia wzrastające ubóstwo w Izraelu

(„Report reveals poverty is on the rise in Israel”)

Dana Weiler-Polak – 8.11.2010 [skrót]

Narodowy Instytut Ubezpieczeń pokazuje wzrost liczby rodzin żyjących poniżej poziomu nędzy o 15.000 w porównaniu z rokiem 2009. [link]

Raport ujawnia fakt, że całkowita liczba osób żyjących poniżej poziomu nędzy wynosi około 150.000. Raport opiera się na danych z 2009 roku, uważanego za szczytowy w międzynarodowym kryzysie ekonomicznym.

Większość tych rodzin to albo ultraortodoksi albo Arabowie, dwa sektory społeczeństwa o najwyższym współczynniku nędzy. Najgorsza nędza panuje wśród Arabów mieszkających we wschodniej Jerozolimie.

W 2009 roku było 435.100 rodzin żyjących poniżej poziomu nędzy, w tym 850.300 dzieci, w 2008 roku liczba odnosząca się do dzieci wynosiła 783.600.

Shlomo Shamir
9.11.2010

Tłumaczenie / skrót Ola Gordon („FBI arrests 17 for defrauding U.S. Holocaust fund„)

Za: StopSyjonizmowi | http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/13/fbi-aresztuje-17-za-defraudacje-amerykanskiego-funduszu-holokaustu/ | FBI aresztuje 17 za defraudację amerykańskiego funduszu holokaustu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content