Marsz Niepodległości zaatakowany przez lewackie grupy anarchistyczne – „To kumulacja nienawiści zasianej przez Wyborczą

– To ewidentna  kumulacja nienawiści, którą  zasiała „Wyborcza”.  Medialny terror, jaki rozpętała ta gazeta doprowadził do przemocy fizycznej, w której ucierpiały niewinne osoby – mówi portalowi Fronda.pl Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Marsz Niepodległości został zaatakowany przez lewackie grupy anarchistyczne, zatrzymała go nielegalna blokada, której policja nie potrafiła usunąć. W zamian zaproponowano nam alternatywną wersję trasy.

W tej chwili idziemy, niestety, załamany został szyk w jakim szliśmy, ludzie zaczęli się denerwować. Mimo to marsz kontynuujemy, formujemy na nowo szyk i zmierzamy w kierunku Placu na Rozdrożu.

Policja jest tu cały czas, ale chyba nie do końca radzi sobie z sytuacją, w ogóle z tym co się dzieje dzisiaj na ulicach Warszawy. My marsz będziemy kontynuować, wydaje mi się, że nie ma ku temu większego zagrożenia.

Oczywiście, lewackie bojówki zaatakowały dzisiaj już w pociągu relacji Toruń – Warszawa. Ucierpiały osoby jadące na Marsz Niepodległości, ale też osoby postronne, wiem, że trzy z nich poddano hospitalizacji.

Terror, który „Gazeta Wyborcza” rozpętała, terror medialny, skończył się przemocą fizyczną. Też to, co cały dzień dziś obserwujemy na ulicach Warszawy, te wszystkie lewackie manifestacje, kontrmanifestacje, zaatakowanie Marszu Niepodległości, to jest ewidentna  kumulacja nienawiści, którą  „Wyborcza” zasiała. W tej chwili owocuje to tak, że cierpią niewinne osoby.

Od kilku tygodni „Gazeta Wyborcza” posługuje się kłamstwem, nieprawdą, nawołuje do blokowania legalnego marszu. To „Wyborcza” nakręciła całą tę spiralę nienawiści.

Idziemy teraz ulicą Rozbrat w kierunku Pomnika Dmowskiego, gdzie jest punkt docelowy naszego Marszu. Mamy zamiar tam dojść.

Rozmawiała Marta Brzezińska

Źaryn: To kompletny brak znajomości historii i przejaw nietolerancji

Próby zatrzymania Marszu narodowców przez niedouczonych młodzieńców, anarchistów to objaw totalnego braku znajomości historii Polski i totalnej nietolerancji – mówi portalowi Fronda.pl prof. Jan Źaryn.

Źle się stało, że na Placu Zamkowym doszło do takich zamieszek. Jako Polacy mamy różnorodne poglądy i każdy ma prawo do ich wyrażania. Są wśród nas osoby, które mają ochotę wyrazić swoje atencję i pozytywne skojarzenia związane z osobą Romana Dmowskiego i nurtem narodowym, który to bez wątpienia był jednym z najważniejszych w historii Polski. A przede wszystkim pozytywnie wpisał się w dzieje tworzenia nowoczesnego polskiego narodu, podzielonego na trzech zaborców i bardzo mocno rozwarstwionego .

Przypomnę jeszcze, że obóz narodowy próbował Polaków cementować właśnie na kanwie tych dwóch haseł: wszechstanowości i wszechpolskości, na przekór zaborcom. Wszyscy działacze z tym obozem związani walnie przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszelkie próby zatrzymania tej pamięci przez jakichś niedouczonych młodzieńców, anarchistów czy też przez promujących ich dorosłych ludzi jest niewątpliwie objawem totalnego braku znajomości historii Polski i totalnej nietolerancji.

Rozmawiała Marta Brzezińska

Za: Fronda.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/winnicki_to_kumulacja_nienawisci_i_skutek_medialnego_terroru_wyb | Winnicki: Kumulacja nienawiści i skutek medialnego terroru "Wyborczej"

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content