Członkowie Kapituły Orderu Orła Białego odchodzą na znak protestu

Aktualizacja: 2010-11-5 11:32 am

Bogusław Nizieński złożył w trybie natychmiastowym rezygnację ze stanowiska członka Kapituły Orderu Orła Białego – dowiedział się portal Niezależna.pl. Przyczyną jest plan odznaczenia Orderami Adama Michnika, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Aleksandra Halla. Z Kapituły odejdzie też Andrzej Gwiazda i prawdopodobnie Jan Olszewski.

Posiedzeń Kapituły Orderu Orła Białego – najstarszego i najważniejszego polskiego odznaczenia – nie zwoływano od 10 kwietnia. Jej członkowie o odznaczeniach dla Michnika, Bieleckiego i Halla dowiedzieli się… z mediów (jako pierwsza informację o laureatach podała telewizja TVN24).

Właśnie piszę rezygnację – powiedział nam Andrzej Gwiazda. Były Rzecznik Interesu Publicznego Bogusław Nizieński zrezygnował ze stanowiska członka Kapituły już wczoraj. On także nie został oficjalnie poinformowany o planowanych odznaczeniach.

Adam Michnik, Jan Krzysztof Bielecki i Aleksander Hall mają zostać odznaczeni Orderem Orła Białego już 11 listopada.

Laureat Adam Michnik zasłynął z powiedzenia “odpieprz się pan od generała” – chodziło o twórcę stanu wojennego Wojciecha Jaruzelskiego – i z tego, że nagrał Lwa Rywina.  A także ze zdjęć , jak pije wódkę z Kiszczakiem i Urbanem.

Laureat Jan Krzysztof Bielecki zasłynął z afery ze 120-metrowym apartamentem w centrum Warszawy, który odkupił za bezcen od Agencji Mienia Wojskowego.

Laureat Aleksander Hall, minister bez teki ds. współpracy z organizacjami politycznymi i stowarzyszeniami w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, był wiceprzewodniczącym Unii Demokratycznej. Ostatnio utrzymuje sie m.in. z publikacji zamieszczanymi w “GW”.

dk, wg, Niezależna.pl

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « Członkowie Kapituły Orderu Orła Białego odchodzÄ…»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28155 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]