Jaki Prezydent tacy odznaczeni… Order Orła Białego dla Michnika

Kolejny skandal związny z odznaczeniami nadawanymi przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jeśli potwierdzą sie informacje podawane przez portal TVN24.pl, w dniu Narodowego Święta Niepodlegości 11 listopada Order Orła Białego, najwyższe odznaczenie państwowe ma dostać Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”,  Jan Krzysztof Bielecki, działacz Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Aleksander Hall, działacz Unii Demokratycznej. Na odznaczenie tych osób nie odważył się nawet Aleksander Kwaśniewski

Order Orła Białego jest najstarszym i najwyższym odznaczeniem Rzeczpospolitej. Dotychczas nadawano go najwybitniejszym Polakom i cudzoziemcom. Otrzymała go  m.in Anna Walentynowicz, Jan Olszewski, Bogusław Nizieński, Andrzej Gwiazda, Leszek Balcerowicz, Władysław Bartoszewski.

Nie wiadomo, jakie jest stanowisko Kapituły Orderu Orła Białego, w skład której wchodzą – z urzędu prezydent Bronisław Komorowski, Wiesław Chrzanowski, Andrzej Gwiazda i Bogusław Nizieński.  Nie wiadomo również, czy zostali oni poinformowani o tym, kto otrzyma 11 listopada najwyższe odznaczenie państwowe.

Laureat Adam Michnik zasłynął z powiedzenia „odpieprz się pan od generała” – chodziło o twórce stanu wojennego Wojciecha Jaruzelskiego i z tego, że nagrał Lwa Rywina.  I ze zdjęć, jak pije wódkę z Kiszczakiem i Urbanem.

Laureat Jan Krzysztof Bielecki zasłynął z afery ze 120 metrowym apartamentem w centrum Warszawy, który odkupił za bezcen od Agencji Mienia Wojskowego.

Laureat Aleksander Hall, minister bez teki ds. współpracy z organizacjami politycznymi i stowarzyszeniami w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, był wiceprzewodniczącym Unii Demokratycznej. Ostatnio utrzymuje się m.in. z publikacji zamieszczanymi w „GW”.


Zbigniew Herbert o Michniku

Za: niezalezna.pl | http://www.obnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1625:oszust-intelektualny-michnik&catid=76:sprzedajni-i-li&Itemid=27 | Jaki Prezydent tacy odznaczeni

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content