Aktualizacja strony została wstrzymana

Kogo boi się premier Tusk? – Tomasz P. Terlikowski

Ustępstwa wobec Unii Europejskiej, uleganie nawet najlżejszym sugestiom negującym polską politykę zagraniczną czy wewnętrzną – były dotąd znakiem rozpoznawczym polityki rządu Donalda Tuska. Teraz wiadomo już jednak, że jest mocarstwo, którego premier boi się bardziej, niż UE. I dla zadowolenia, którego jest zdolny narazić się nawet Komisji Europejskiej.

Umowa gazowa, a dokładniej fakt, że – choć Komisja Europejska robiła wszystko – byśmy nie podpisywali jej w kształcie, jaki zaproponował polski rząd, to jednak Donald Tusk umowę podpisał (krytykując przy tym, co mu się często nie zdarza, ostro Komisję) – pokazuje całkowicie jednoznacznie, że zrezygnowaliśmy już z jakichkolwiek intencji prowadzenia własnej, niezależnej od Rosji polityki zagranicznej czy wewnętrznej. A nawet mocniej, jeśli polityka UE (bo o naszych interesach w ogóle nie warto już mówić) jest sprzeczna z interesami Rosji, to Polska wystąpi jako obrońca Rosji.

A, że nie jest to przesada pokazuje najlepiej fakt, że (ustnie bądź pisemnie) premier Donald Tusk miał obiecać premierowi Władimirowi Putinowi, że choć Komisja Europejska zażyczyła sobie, by umowa gazowa kończyła się w roku 2019, to jednak Polska zgodzi się na jej obowiązywanie do roku 2045… Informację tej treści przekazały Służby Prasowe Kremla, które jednocześnie podały, że Tusk rozmawiał telefonicznie z Putinem.

Co z tego wynika dla nas (poza dość oczywistym wnioskiem, że zdecydowaliśmy się na całkowitą zależność energetyczną od Rosji)? Otóż tyle, że mamy premiera, który z jakichś powodów śmiertelnie boi się Rosji i jest skłonny obiecać jej premierowi wszystko. A także złożyć mu obietnice, które mogą nas sporo kosztować w UE. Pytanie, co takiego stało się, że Tusk bardziej boi się Rosji, niż Komisji Europejskiej i zachodnich mediów, wyraźnie odsyła nas do… 10 kwietnia 2010 roku. I oskarżenia o manię spiskową czy szaleństwo nie mogą tego przesłaniać!

Tomasz P. Terlikowski

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/terlikowski_kogo_boi_sie_premier_tusk | Terlikowski: Kogo boi się premier Tusk?