Arcybiskup Sambi nowym Nuncujszem Papieskim w Stanach Zjednoczonych

Aktualizacja: 2006-01-10 12:00 am

Watykańska Agencja Prasowa podała 17 grudnia 2006 roku o nominacji arcybiskupa Pietro Sambi na nowego Nuncjusza w USA. Abp P. Sambi (l. 67), zastąpil dotychczasowego Nuncjusza, 75-letniego arcybiskupa Gabriela Montalvo.

Arcybiskup Sambi pelnił dotychczas funkcję papieskiego ambasadora w Izraelu i reprezentowal Stolicę Apostolską w Palestynie i na Cyprze. Karierę dyplomatyczną abp Sambi rozpocząl w 1969 roku, sprawując różne funcje w Kamerunie, na Kubie, w Algerii, Nikaragui, Belgii, Indonezji, Indiach. Sakrę biskupią otrzymal w 1985 roku.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]