Na liście Ryszarda C. jednak tylko trzy nazwiska: wszyscy z PiS-u

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski – tylko te trzy nazwiska były na „oświadczeniu” znalezionym przy zabójcy łódzkiego działacza PiS. Wynika tak z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita”.

Według informatora „Rzeczpospolitej”, morderca napisał też, że chce zabić wymienionych polityków PiS, ponieważ ich „nienawidzi” i „szkodzą Polsce”. W rozmowie z policjantami C. miał również bardzo negatywnie wypowiadać się o Leszku Millerze.

W piątek „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że w laptopie należącym do zamachowca były informacje o ok. 20 politykach. Według gazety zabójca miał planować skonstruowanie bomby i interesować się m.in. spotkaniami wyborczymi Grzegorza Napieralskiego (SLD), prezesa PiS i prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Ryszard C. – morderca śp. Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego – przebywa w areszcie w Piotrkowie Trybunalskim.

(wg, „Rzeczpospolita”)

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/artykul/tylko_trzy_nazwiska_na_liscie_ryszarda_c_/40758/1 | TYLKO TRZY NAZWISKA NA LIŚCIE RYSZARDA C.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content