Niesiołowski znów atakuje

Aktualizacja: 2010-10-29 9:35 am

Kaczyński mówi, że Pan Bóg go ocalił, żeby kontynuował swoje dzieło. Czyli Pan Bóg ocalił Kaczyńskiego, żeby szkodził Polsce. To jakaś nowa teologia – powiedział w Radiu ZET Stefan Niesiołowski. – Jarosław Kaczyński kłamie “nawet jak śpi”, a członkowie PiS to szaleńcy – dodał polityk.

W rozmowie z Moniką Olejnik Niesiołowski odniósł się do zmiany języka w debacie publicznej. – Ja mogę zmienić język, tylko na jaki? Nie bardzo wiem, jak by ta nowa debata miała wyglądać. Mamy jakiś katalog słów, których nie można używać? Jeśli tak, to ja się podporządkuję, nie ma sprawy. Możemy nawet ustalić, że w ogóle nie wymawiamy słów “Jarosław Kaczyński”. Albo, że mówimy, że Jarosław Kaczyński ma zawsze rację – mówił wicemarszałek Sejmu.

– To, że Kaczyński mówi, że Ryszard C. chciał go zabić, jest kłamstwem. Kaczyński kłamie nawet jak śpi. To, co wczoraj zaprezentował było obrzydliwe, z pogardą dla faktów, bo to zabójstwo, to był czyn szaleńca skierowany przeciwko politykom w ogóle – stwierdził wicemarszałek Sejmu. – PiS chce narzucić wizję, że PO odpowiada za tę śmierć. To są szaleńcy. To Kaczyński uruchomił szaleństwo w polskiej polityce i to doprowadziło do zabicia niewinnego człowieka – podkreślał. – Kaczyński mówi, że Pan Bóg go ocalił, żeby kontynuował swoje dzieło. Czyli Pan Bóg ocalił Kaczyńskiego, żeby szkodził Polsce. To jakaś nowa teologia – ocenił polityk PO.

Ł.A/RadioZet

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27950 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]