USA: sąd uznał, że władze miasta mogły wydać rezolucję potępiającą katolicyzm i Watykan

Sąd apelacyjny uznał, że władze miasta San Francisco mogły wydać rezolucję potępiającą Watykan z powodu podtrzymania stanowiska Kościoła w kwestii adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci. Władze wezwały duchownych do nieposłuszeństwa wobec nauczania Kościoła, uznając, że Watykan niepotrzebnie wtrąca się w sprawy innego państwa i obraża wspólnotę homoseksualną.

W 2006 r. Kongregacja Nauki Wiary wydała oświadczenie, przypominając katolickim ośrodkom adopcyjnym, że aby postępować zgodnie z nauczaniem moralnym Kościoła katolickiego w kwestii seksualności, nie powinny one oddawać pederastom i lesbijkom dzieci do adopcji. Oświadczenie Magisterium Kościoła ukazało się tuż po tym, jak katolickie ośrodki charytatywne w Bostonie oraz San Francisco zaczęły podejmować współpracę z parami homoseksualnymi, pragnącymi dokonać adopcji dzieci.

W rezultacie, pod koniec 2006 r. Rada Nadzorcza miasta San Francisco wydała rezolucję, która atakowała wprost kardynała Williama Levadę, przewodniczącego Kongregacji Nauki Wiary, wcześniej – arcybiskupa San Francisco. W rezolucji potępiono jego dyrektywę, uznając, że jest „dyskryminacyjna i zniesławiająca” dla pederastów i lesbijek.

Władze zaczęły naciskać na abp George’a Niederauera oraz katolickie ośrodki charytatywne, by „przeciwstawiły się dyskryminacyjnym dyrektywom kard. Levady”, którego nazwano „zdecydowanie niekompetentnym reprezentantem swojego miasta”. Rezolucja zaatakowała także Watykan za to, że wtrąca się w sprawy obcego państwa oraz za rolę, jaką odgrywa w nauczaniu wiary. „Jest to obraźliwe dla wielu mieszkańców San Francisco, gdy obce państwo, takie jak Watykan, miesza się i próbuje negatywnie wpływać na zwyczaje i tradycje tego wielkiego miasta, takie jak prawo par homoseksualnych do adopcji i podejmowania opieki nad dziećmi będącymi w potrzebie”. – czytamy w rezolucji.

Liga na rzecz Religii i Praw Obywatelskich oraz dwóch mieszkańców San Francisco złożyli pozew do sądu przeciwko władzom miasta, twierdząc, że rezolucja narusza konstytucję amerykańską. Sąd oddalił sprawę, uznając, że sam Watykan sprowokował debatę, wydając oświadczenie. W ub. tygodniu sąd apelacyjny podtrzymał decyzję sądu okręgowego, odrzucając pozew. Liga odwołała się do Sądu Najwyższego.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Jazgot liberałów w San Francisco ws. przywołania przez kard. Levadę podstawowych kwestii moralnych przypomina bardzo obecne jęki „postępowych” ośrodków w Polsce po wypowiedzi o ekskomunice dla katolickich polityków popierających in vitro. Wszystko wg hasła „archanioła terroru” Saint Justa „nie ma wolności dla wrogów wolności”.

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6031,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content