Ksiądz-buntownik rozdaje w Szwajcarii prezerwatywy

Aktualizacja: 2010-10-26 10:55 am

Katolicy w szwajcarskiej Lucernie rozdają darmowe prezerwatywy. Pod hasłem „chroń bliźniego swego, jak siebie samego”.

Inicjatorem akcji, która odbywa się w dniach 25-27 października, jest proboszcz jednej z parafii. Ks. Alois Metz w jednym z programów telewizyjnych otwarcie przyznał się do tego, że w kwestii antykoncepcji nie zgadza się z papieżem i otwarcie występuje przeciwko nauce, która „nie jest dogmatem”. Zdaniem kapłana dzięki swojej akcji wiele osób dowie się więcej na temat AIDS.

Prezerwatywy są rozdawane przed stoiskiem katolickiego Dzieła Pomocy „Missio”, które informuje przechodniów o AIDS. Akcję reklamuje strona internetowa „Katolickiego Kościoła Lucerny”. Do tej pory diecezja Bazylei, w której znajduje się Lucerna, nie wypowiedziała się w sprawie zachęcającego do przypadkowego seksu działania księdza-buntownika.

sks/Kathluzern.ch

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27857 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]