Szczecin: „Nieznany sprawca” podpalił mieszkanie sympatyka PiS

Wczoraj w Szczecinie we wczesnych godzinach rannych nieznany sprawca podpalił drzwi do mieszkania byłej członkini komitetu honorowego Prawa i Sprawiedliwości.

Według relacji pani Danuty Ossowskiej do zdarzenia doszło około godz. 6.00. Ogień dostrzegł sąsiad, który właśnie przechodził obok drzwi do mieszkania pani Danuty. Wezwano policję, na miejscu spisano protokół. Policja pobrała próbki z drzwi i wycieraczki do zbadania, czy polano je substancją łatwopalną. Sprawcy nie ujęto.
Pani Danuta Ossowska była łączniczką Armii Krajowej, aktywnie wspierała Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach prezydenckich była członkiem honorowym komitetów Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego. To również osoba zasłużona w środowiskach patriotycznych, była organizatorką Zjazdu Źołnierzy Kresowych Armii Krajowej w Międzyzdrojach w 2008 roku, na którym był obecny śp. prezydent Lech Kaczyński.
Pani Ossowska ma nadzieję, że całe zdarzenie nie ma jednak podłoża politycznego. – Sądzę, że zrobił to jakiś pijak. Wszyscy tu o mnie wiedzą, że działam społecznie, że jestem sympatyczką PiS. Mam nadzieję jednak, że to nie miało wpływu – zauważa.
– Nie wiem, jakie podłoże miało to zdarzenie. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy wpisuje się ono w ciąg tragicznych zdarzeń, do jakich ostatnio dochodzi. Ale istnieje taka obawa – zauważa Leszek Dobrzyński, przewodniczący PiS w Szczecinie. Warto dodać, że w sobotę miasto odwiedził lider PiS Jarosław Kaczyński, który był gościem konwencji wyborczej tej partii na Pomorzu Zachodnim.

Anna Ambroziak

Za: Nasz Dziennik, Poniedziałek, 25 października 2010, Nr 250 (3876) | http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101025&typ=po&id=po24.txt | Ogień pod mieszkaniem sympatyka PiS

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content