Platformie grożono z komputera… radnego PO

Obywatelskiej w Krośnie Odrzańskim na forum lokalnej gazety pojawił się wpis, że jest okazja, aby „ich wszystkich się pozbyć”. Dzięki numerowi IP policjanci trafili do mieszkania, z którego kierowano groźbę. Zajmuje je Adam Przybysz – radny… Platformy Obywatelskiej!

Krosno Odrzańskie to niewielkie miasteczko na Ziemi Lubuskiej blisko granicy z Niemcami. Na sobotnie popołudnie w  restauracji „Wodnik” zaplanowano konwencję przedwyborczą Platformy Obywatelskiej. Zaproszono władze wojewódzkie partii, lubuskich parlamentarzystów PO, a swój przyjazd zapowiedział wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. Impreza miała być z wielką pompą. Poświęcony jej był nawet jeden z wątków na internetowym forum najpopularniejszego dziennika w regionie, czyli „Gazety Lubuskiej”.

–  Były tam różne wpisy. Z reguły sympatyków Platformy Obywatelskiej. Pod koniec tygodnia, chyba w piątek, ktoś jednak napisał, że będzie okazja ich wszystkich pozbyć za jednym zamachem – opowiada Niezależnej.pl mieszkaniec Krosna Odrzańskiego.

Informacja o groźbie dotarła do współpracowników posła PO Marka Cebuli. Natychmiast zrobili tzw. screena i powiadomili miejscową  policję. Ci sprawę potraktowali bardzo poważnie. Tym bardziej, że było to tuż po tragicznych wydarzeniach w Łodzi, gdzie uzbrojony szaleniec zabił jedną osobę, a drugą ciężko ranił.

– Natychmiast sprawdziliśmy restaurację „Wodnik”. Pirotechnicy szukali ewentualnych ładunków wybuchowych. Nic nie znaleźli
– relacjonuje młodszy aspirant Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji.

Równocześnie szukano autora wpisu. Cały czas bowiem nie było wiadomo, czy to realna groźba, czy kretyński żart. Dzięki numerowi IP udało się bardzo szybko. Doprowadził on do jednego z prywatnych mieszkań w Krośnie Odrzańskim. Sensacja wybuchła, gdy wyszło na jaw, że jednym z lokatorów jest Adam Przybysz, radny… Platformy Obywatelskiej.

W tym mieszkaniu zabezpieczyliśmy dwa komputery. Stacjonarny i laptopa – dodaje młodszy aspirant Marczenia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do autorstwa wpisu-groźby przyznał się ojciec radnego. Sprawą zszokowany jest poseł Cebula.

– Przecież to my powiadomiliśmy policję. Nie mieliśmy pojęcia, że doprowadzi to do osób związanych z Platformą Obywatelską. Z tego, co jednak wiem, ojciec Adama Przybysza nie jest członkiem naszej partii – mówi Niezależnej.pl lider Platformy Obywatelskiej w Krośnie Odrzańskim, który o wyniku poszukiwań żartownisia dowiedział się od dziennikarzy. I o to ma największy żal do Adama Przybysza. – Był przecież na sobotniej konwencji, była cała niedziela, a on ani słowem nie wspomniał, że są jakieś problemy. Dopiero dzisiaj to ja zadzwoniłem do niego i dowiedziałem się szczegółów.

Z Adamem Przybyszem udało nam się przez chwilę porozmawiać. Mężczyzna był bardzo zdenerwowany i zapewniał, że to nie on jest autorem wpisu na forum „Gazety Lubuskiej”.

– Przepraszam za to, co się stało. Przepraszam za mojego ojca. Nie wiem, dlaczego to zrobił. Nie zdążyliśmy jeszcze na ten temat porozmawiać – tłumaczy radny Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Broński

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/artykul/platformie_grozono_z_komputera_radnego_po/40574/1

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content