Zwierzchnik anglikanów chce kontrolować nawrócenia na katolicyzm

Aktualizacja: 2010-10-23 1:10 pm

Abp Rowan Williams chce utworzenia anglikańsko-katolickiej komisji mającej nadzorować konwersje członków jego wspólnoty na katolicyzm. Zdaniem niektórych brytyjskich mediów chce w ten sposób zyskać dostęp do dokumentów dotyczących rozmów między konserwatywnymi anglikanami a Stolicą Apostolską.

W rozmowie z indyjskim czasopismem „The Hindu” arcybiskup Canterbury wyraził smutek z powodu braku konsultacji Benedykta XVI z nim odnośnie utworzenia w Kościele katolickim ordynariatu personalnego dla byłych anglikanów. Jego zdaniem powinna powstać anglikańsko-katolicka komisja dwustronna, która kontrolowałaby proces konwersji z anglikanizmu na katolicyzm.

W ubiegłym tygodniu jedna z angielskich parafii i jeden z londyńskich biskupów zapowiedzieli przejście na katolicyzm. Od momentu ogłoszenia przez Papieża konstytucji „Anglicanorum coetibus” coraz więcej członków Wspólnoty Anglikańskiej głośno wyraża chęć powrotu na łono Kościoła.

sks/Radio Watykańskie

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27759 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]