Polski uczeń najlepszy w Irlandii Północnej

Aktualizacja: 2010-10-22 12:30 pm
Najlepszy nie tylko w swojej szkole, ale w całej Irlandii Północnej okazał się 16-letni Polak Daniel Wardin z Londonderry. Chłopak zdobył 285 na 300 możliwych do osiągnięcia punktów podczas egzaminu GCSE.
Młody Polak zdawał egzamin m.in. z informatycznych technologii komunikacyjnych i to właśnie z tego przedmiotu okazał się nie do pobicia w całej Irlandii Północnej. Wyniki jego egzaminu okazały się też najlepsze w całym college’u imienia Niepokalanego Poczęcia w Gobnascale.
Dawid urodził się w Gdańsku, a na Wyspy Brytyjskie przyjechał wraz z mamą Beatą i ojcem Mariuszem zaraz po otwarciu granic w 2004 roku. Miał wtedy 10 lat. – Prawie nie znałem wtedy języka angielskiego – mówi – najwyżej kilka zwrotów. Ale szybko się nauczyłem. Nie miałem innego wyjścia – dodaje.
dw/Goniec Polski
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27732 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]