Węgry: George Soros chce wesprzeć program integracji Romów

Aktualizacja: 2010-10-22 12:27 pm

Amerykański miliarder węgierskiego pochodzenia George Soros jest gotów wesprzeć program integracji Romów na Węgrzech sumą kilku milionów euro. Powiedział o tym w opublikowanym w piątek wywiadzie.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Uszczęśliwianie na siłę Cyganów nic nie rozwiąże, poza tym należałoby się wszak najpierw spytać ich czy zechcą wysyłać swoje dzieci do szkół, bo jak na razie preferują oni zachowywanie dotychczasowego stylu życia. Hitler również próbował rozwiązać “problem cygański”, wiemy z jakim skutkami – czyżby żydowscy “integratorzy” dążą do tego samego?

Śmieszą również nawoływania do zwiększenia wydatków na edukację – “Trzeba podnieść poziom nauczania powszechnego, a dziećmi romskimi należy się zajmować także po lekcjach, aby uzyskiwały w szkole dobre wyniki.” Praktyka pokazuje, że są pewne grupy społeczne, na których edukację i “dodatkowe zajęcia” łoży się miliardy dolarów, lecz skutki są mizerne lub żadne. Polecamy zajrzeć do wielu miast amerykańskich, do murzyńskich dzielnic, w które “integratorzy” wtapiają astronomiczne kwoty, lecz poziom edukacji nie ma żadnego związku z włożoną pracą i nakładami finansowymi. I nawet propagandowe “miliony dolarów” Sorosa nic nie pomogą. Jak ktoś chce być niepiśmienny i mieszkać w getcie, dlaczego mamy tego zabraniać?

 


 

Za: Kurier Wileński -- [Org. tytuł: « Węgry/ George Soros chce wesprzeć program integracji Romów»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27731 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]