W. Brytania: „Biskupi” angielscy nie chcieli, by duży krzyż stał na ołtarzu podczas papieskiej Mszy św.

Jak donosi gazeta „The Daily Telgraph”, podczas niedawnej pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Wielkiej Brytanii, watykański mistrz ceremonii, Msgr. Guido Marini musiał osobiście interweniować przed mającą się odbyć Mszą św. w katedrze w Westminister, domagając się, by ołtarz był przygotowany zgodnie z życzeniami papieża.

Biskupi angielscy nie godzą się z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, by na ołtarzu znajdował się duży krucyfiks oraz świece. Episkopat Anglii i Walii preferuje mały krzyż, który powinien leżeć na ołtarzu, a nie stać przed celebransem. Preferują też małe świece. Kapłani, by się nie narazić biskupom rzadko eksponują krucyfiks na ołtarzu.

Brytyjski dziennikarz, Damien Thompson komentując to zdarzenie, ubolewał, że nawet w przypadku kwestii dot. liturgicznej oprawy Mszy św., musiało wystąpić nieporozumienie między hierarchami brytyjskimi a Stolicą Apostolską.

Źródło: The Daily Telegraph, AS

Za: PiotrSkarga | http://www.piotrskarga.pl/ps,5999,2,0,1,I,informacje.html | W. Brytania: biskupi angielscy nie chcieli, by duży krzyż stał na ołtarzu podczas papieskiej Mszy św.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content