W. Brytania: “Biskupi” angielscy nie chcieli, by duży krzyż stał na ołtarzu podczas papieskiej Mszy św.

Aktualizacja: 2010-10-23 1:04 pm

Jak donosi gazeta „The Daily Telgraph”, podczas niedawnej pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Wielkiej Brytanii, watykański mistrz ceremonii, Msgr. Guido Marini musiał osobiście interweniować przed mającą się odbyć Mszą św. w katedrze w Westminister, domagając się, by ołtarz był przygotowany zgodnie z życzeniami papieża.

Biskupi angielscy nie godzą się z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, by na ołtarzu znajdował się duży krucyfiks oraz świece. Episkopat Anglii i Walii preferuje mały krzyż, który powinien leżeć na ołtarzu, a nie stać przed celebransem. Preferują też małe świece. Kapłani, by się nie narazić biskupom rzadko eksponują krucyfiks na ołtarzu.

Brytyjski dziennikarz, Damien Thompson komentując to zdarzenie, ubolewał, że nawet w przypadku kwestii dot. liturgicznej oprawy Mszy św., musiało wystąpić nieporozumienie między hierarchami brytyjskimi a Stolicą Apostolską.

Źródło: The Daily Telegraph, AS

Za: PiotrSkarga -- [Org. tytuł: « W. Brytania: biskupi angielscy nie chcieli, by duży krzyż stał na ołtarzu podczas papieskiej Mszy św. »]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27724 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]