Watykańska gazeta: Homer Simpson jest katolikiem. Producent: jest “zdecydowanie luterański”

Aktualizacja: 2010-10-21 3:59 pm

– Homer Simpson nie jest katolikiem – przekonuje producent popularnego serialu komediowego “The Simpsons” i poprawia Watykan. Mówi, że po publikacji „L’Osservatore Romano” doznał wielkiego zdziwienia.

Al Jean, producent serialu, wyznał w poniedziałek, że był „zszokowany i przerażony”, kiedy zobaczył nagłówek „L’Osservatore Romano”. „Homer i Bart to katolicy” – pisała watykańska gazeta. Do wniosku takiego dotarł autor tekstu powołując się na fakt, że rodzina modli się przed posiłkami a serial pokazuje relacje, jakie zachodzą pomiędzy rodziną, środowiskiem, edukacją i religią w sposób, jaki robi to niewiele programów.

O. Francesco Occhetta pisze w „La Civita Cattolica”, że serial nie jest wolny od zagrożenia, ale rodzice nie muszą się obawiać jeśli ogląda się kreskówkę z przymrużeniem oka.

– „The Simpsons” to jeden z nielicznych programów telewizyjnych dla dzieci, w którym chrześcijańska wiara, religia i pytanie o Boga to regularnie powracające kwestie – mówi o. Occhetta. Producent kreskówki jest jednak zadziwiony analizą Watykanu. – Dosyć wyraźnie pokazujemy, że Homer to nie katolik i naprawdę nie sądzę, żeby mógł przetrzymać choć jeden piątek bez jedzenia mięsa. Nawet przez godzinę – mówi Jean. Dodaje też, że rodzina Simpsonów należy do First Church w Springfield, który jest „zdecydowanie luterański”, a konwersja Barta i Homera miała znaczenie epizodyczne w jednym z odcinków z 2005 roku.

To nie pierwsze takie watykańskie błogosławieństwo dla rodziny Simpsonów. W grudniu ubiegłego roku prasa doceniła odcinki kreskówki, które poruszały kwestie orientacji filozoficznej i lekceważenia religii.

eMBe/FoxNews

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « A jednak Homer nie jest katolikiem. Homer Simpson»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27696 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]