Kampanię nienawiści rozpoczęła PO już w 2007 roku – Synteza wypowiedzi polityków

Swoją kampanię wyborczą do parlamentu PO rozpoczęła od umieszczenia w Polsce billbordów w czarnej tonacji, prezentujących zasady jakimi zdaniem PO rządził się PiS. Na każdym jest napis „Zasady PiS”, a poniżej duży napis odpowiednio: „agresja”, „pogarda”, „oszczerstwa”.

Politycy PO wielokrotnie agresywnie wypowiadali się o PiS i jej liderach

Wypowiedzi polityków PO nie mieściły się jednak w ramach politycznego sporu czy dyskusji. Bardzo często wypowiedzi liderów PO traktowały o „eliminacji” Jarosława Kaczyńskiego lub „patroszeniu” i „dorzynaniu” polityków PiS.

Poniżej przykłady ataków PO na PiS. Warto zwrócić uwagę, że najnowszy cytat obrażający Jarosława Kaczyńskiego pochodzi z dnia dzisiejszego.

19 października 2010 Stefan Niesiołowski TVN 24 (komentarz do wypowiedzi Prezesa PiS na konferencji ws. zabójstwa w biurze PiS):

„…Kaczyński jest kandydatem do psychiatrycznego leczenia…”

10 listopada 2005 Donald Tusk wystąpienie Sejmowe

„…Polska naprawdę nie jest skazana na, tak jak ją Polska od wczoraj nazywa, moherową koalicję…”

17 stycznia 2007 Stefan Niesiołowski GW

„…Podobieństwo Kaczyńskiego do Gomułki jest uderzające: niechęć do inteligencji, wiara w przemoc, szkodliwe pomysły na zawłaszczanie państwa i przeświadczenie o spisku, które zagraża ich władzy…”

22 października 2007 Władysław Bartoszewski blog

„…Kolejne obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego rozwiewały się w pył. (…) Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i – jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków – przestać uważać bydło za niebydło…”

30 sierpnia 2007 Donald Tusk PAP

„…Jeśli uważacie państwo, że J.Kaczyński i PiS w czasie kampanii wyborczej mają zamiar aresztować kandydatów innych partii, używać podsłuchów, to weźcie pochodnie w ręce i idźcie na Pałac Prezydencki…”

21 października 2007 r. Radosław Sikorski TVN 24 (konwencja wyborcza PO)

„…Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tę batalię…! „

22 lipca 2008 Stefan Niesiołowski PR I

„…Kaczyńscy są źródłem wszelkiego zła. Zwłaszcza Jarosław Kaczyński…”

28 lipca 2009 Stefan Niesiołowski TVN 24

„…Pan Kaczyński powinien złożyć mandat, pójść na emeryturę i pisać wspomnienia. Proponuję tytuł: Jak niszczyłem demokrację w Polsce…”

21 maja 2010 (wysłany przez Palikota obraźliwy SMS) POLSKA

„Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało”

25 czerwca 2010 Janusz Palikot TVN / TVP zapytany na wiecu wyborczym Bronisława Komorowskiego przez ekipę programu kabaretowego TVN o myśliwskie hobby kandydata PO i czy „zapoluje on na wilki zjadające owce”, odpowiedział, że

„Jarosława Kaczyńskiego trzeba zastrzelić i wypatroszyć (…) Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki i zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie…”

15 lipca 2010 Janusz Palikot Radio Zet

„…Kaczyński zachowuje się jak patologiczny zabójca…”

12 sierpnia 2010 Stefan Niesiołowski POLSKA

„… Część z tych, którzy stoją tam i rzekomo pilnują krzyża, to rzeczywiście kandydaci do kliniki psychiatrycznej. Ostatnia stacja tej ich procesji to Tworki…”

5 lipca 2010 Janusz Palikot TVN 24

„… Odpowiedzialność moralną za śmierć 95 ludzi ponosi Lech Kaczyński, bo to on przygotowywał wyjazd. To on ma krew na ręku ludzi, którzy zginęli w katastrofie. (…) głupota, bezmyślność, pycha i ego Lecha Kaczyńskiego doprowadziło do tragedii. (…) Rodzina Kaczyńskiego powinna przeprosić rodziny poległych…”

2 lipca 2010 Wpis na blogu Palikota Plakat z podobizną Prezesa PiS i słuchaczy Radia Maryja z napisem

„odeślijmy IV RP na śmietnik”

27 czerwca 2010 Donald Tusk Onet.pl

„…Jego (Prezesa PiS) największą wadą polityczną, tym, co wywołuje u ludzi lęk, jest mocne przekonanie, że jako prezydent rozpocznie kolejną polityczną wojnę. Ja wiem, że tę wojnę rozpocznie…”

Za: Smolenks-2010.pl |http://smolensk-2010.pl/2010-10-19-kampanie-nienawisci-rozpoczela-po-juz-w-2007-roku-synteza-wypowiedzi-politykow.htmlutm_campaign=Feed%3A+smolensk-2010%2FECJO+%28Smolensk-2010.pl%29

Skip to content