Dania: działacz na rzecz multikulturalizmu obrzucony kamieniami przez imigrantów

Symboliczna porażka lewicowej wizji multi-kulti: radykalnie lewicowy działacz Ra Ranunkel został obrzucony rasistowskimi wyzwiskami oraz kamieniami podczas wywiadu dla telewizji [film z wydarzeniem dostępny na stronie źródłowej]. Sprawcami okazała się grupa palestyńskich wyrostków. Zajście miało miejsce w miasteczku Vollsmose na przedmieściu Odense, obecnie zamieszkałym w niemal 80% przez palestyńskich i somalijskich imigrantów.

Ranunkel, należący do radykalnie lewicowego ugrupowania Enhedslisten (Lista Jedności) udzielał wywiadu dla TV2 Funen, opowiadając między innymi o hipotetycznych „atakach skinheadów i duńskich rasistów” na imigrantów. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna. Usłyszawszy krzyki dochodzące zza kamery Ranunkel przerwał, po czym sam przyznał, że jest wyzywany od „je*anych Duńczyków”, oraz że agresorzy ciskają do niego kamieniami. Na pytanie „czy to nie jest odwrotny rasizm?” dał wymijającą odpowiedź, po czym zgodził się z rozmawiającą z nim dziennikarką, że lepiej zakończyć wywiad.

Działalność Ranunkela na rzecz imigrantów (m.in. palestyńskich) sięga początku lat 90-tych.

Za: Autonom.pl | http://autonom.pl/index.php/news/informacje/698-dania-dziaacz-na-rzecz-multikulturalizmu-obrzucony-kamieniami-przez-imigrantow

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content