Dania: działacz na rzecz multikulturalizmu obrzucony kamieniami przez imigrantów

Aktualizacja: 2010-10-16 7:06 pm

Symboliczna porażka lewicowej wizji multi-kulti: radykalnie lewicowy działacz Ra Ranunkel został obrzucony rasistowskimi wyzwiskami oraz kamieniami podczas wywiadu dla telewizji [film z wydarzeniem dostępny na stronie źródłowej]. Sprawcami okazała się grupa palestyńskich wyrostków. Zajście miało miejsce w miasteczku Vollsmose na przedmieściu Odense, obecnie zamieszkałym w niemal 80% przez palestyńskich i somalijskich imigrantów.

Ranunkel, należący do radykalnie lewicowego ugrupowania Enhedslisten (Lista Jedności) udzielał wywiadu dla TV2 Funen, opowiadając między innymi o hipotetycznych “atakach skinheadów i duńskich rasistów” na imigrantów. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna. Usłyszawszy krzyki dochodzące zza kamery Ranunkel przerwał, po czym sam przyznał, że jest wyzywany od “je*anych Duńczyków”, oraz że agresorzy ciskają do niego kamieniami. Na pytanie “czy to nie jest odwrotny rasizm?” dał wymijającą odpowiedź, po czym zgodził się z rozmawiającą z nim dziennikarką, że lepiej zakończyć wywiad.

Działalność Ranunkela na rzecz imigrantów (m.in. palestyńskich) sięga początku lat 90-tych.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27490 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]