Niemiecka Izba Przemysłu apeluje o wzmocnienie imigracji zarobkowej -Brakuje nam prawie pół miliona inżynierów, fachowców

Aktualizacja: 2010-10-16 1:53 pm

Prognozy rozwojowe Niemiec byłyby wyższe o 1 procent, gdyby nie deficyt wykwalifikowanych pracowników – twierdzi na łamach niedzielnego wydania dziennika BILD prezes DIHK (Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej) Hans Heinrich Driftmann. Zgodnie z informacjami Izby, Niemcom brakuje 400 000 inżynierów, majstrów i wykwalifikowanych robotników. Dlatego Izba apeluje o wzmocnienie imigracji zarobkowej do Niemiec.

Szef resortu spraw wewnętrznych w rządzie Saksonii Markus Ulbig (CDU) uważa wzmocnienie legalnej imigracji zarobkowej za “pilnie konieczne” . Saksonia zamierza przedstawić odpowiednią propozycję na forum Bundesratu. “Chcemy otworzyć wrota do Niemiec dla mądrych głów” – powiedział M. Ulbig w rozmowie z agencją dpa. Saksoński polityk domaga się obniżenia wymaganego obecnie od cudzoziemców górnego pułapu zarobków z 66 tys. na 40 tys. rocznie. Wskazał przy tym na to, że “nie może tak być, że imigranci muszą zarabiać więcej niż profesorowie wyższych uczelni, tylko po to, żeby uzyskać prawo pobytu w Niemczech”. M. Ulbig opowiada sią też za zniesieniem ograniczeń w podejmowaniu pracy przez zagranicznych studentów niemieckich uczelni.

Za: DeutcheWelle -- [Org. tytuł: « iemcom brakuje 400 000 inżynierów, majstrów i wykwalifikowanych robotników »]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27481 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]