Pielgrzymkowa laska

Na portalu nk.pl znaleźć można profil ks. Krzysztofa Kamińskiego, który „obecnie pracuje jako wikariusz w parafii Lubraniec na 1/2 etatu oraz w Bibliotece Seminaryjnej we Włocławku na 1/2 etatu”. Swoją drogą nie wiedziałem, że wikary „pracuje na etacie” w parafii, no ale w Kościele posoborowym wiele spraw jest jeszcze dla mnie niezrozumiałych.


Ks. Krzysztof w tym roku był opiekunem diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Zamiast zająć się tym, czym winien zajmować się kapłan katolicki na normalnej, pokutnej pielgrzymce, ks. Krzysztof realizował zapewne swoje niespełnione powołanie do aktorstwa, przeobrażając się w „pielgrzymkową laskę”…

Powitanie pierwszaków na pielgrzymim szlaku

Niezłe są komentarze „pielgrzymów” pod zdjęciem:

Super,że ma ksiądz poczucie humoru….

brak słów :) pozazdrościć humoru…

Super!Tylko Ksiądz ma takie pomysły…

Oj będą długo pamiętać ten chrzest… A to wszystko dzięki naszej przemiłej Matce Chrzestnej :) NO po prostu FENOMENALNIE Ksiądz wyglądał :)

I jeszcze jedno zdjęcie pielgrzymkowej laski:

…wy zaś, Czcigodni Bracia, starajcie się wedle sił i żadnych nie szczędząc trudów, by powierzony wam kler mógł mieć takie warunki życia i świętej pracy, jakie najbardziej sprzyjają ich radosnej gorliwości. W szczególności należy dołożyć wszelkich starań i zabiegów, by usunąć niebezpieczeństwa zbyt osamotnionego życia, by odpowiednimi upomnieniami zabroniono nieroztropnego lub nierozważnego postępowania, by wreszcie ujarzmiono niebezpieczeństwa tak bezczynności jak nieopanowanej aktywności zewnętrznej…

(bł. Jan XXIII, encyklika Sacerdotii nostri primordia)

Napisał Dextimus dnia 16.10.10


KOMENTARZ BIBUŁY:   Ks. dr Krzysztof Kamiński „pracuje jako wikariusz” w Parafii św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu, gdzie proboszczem jest ks. kan. dr Waldemar Karasiński. Ordynariuszem Diecezji włocławskiej jest ks. biskup Wiesław Alojzy Mering, do którego to właśnie polecamy wysyłanie stosownych listów z prośbą o zwrócenie uwagi na jednego ze swoich podległych księży, który powinien skończyć z błaznowaniem i inną „nieopanowaną aktywnością zewnętrzną”. Oto adres:

KURIA DIECEZJALNA Diecezji Włocławskiej
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek, skr. poczt. 17
tel. (0-54) 231 30 40, 231 17 03, 231 23 25, 231 32 99
fax (0-54) 231 28 31

Za: Kronika Novus Ordo | http://breviarium.blogspot.com/2010/10/pielgrzymkowa-laska.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content