Fragmenty Biblii i Koranu w kalendarzu uczniowskim wydanym przez kurię wiedeńską

Komórka wiedeńskiej kurii odpowiedzialna za edukację wydała już siódmy raz „Międzyreligijny Kalendarz Uczniowski”, który zawiera m.in. cytaty z Pisma Świętego i Koranu. Wydawnictwo trafiło do 130 tysięcy nastolatków w archidiecezji wiedeńskiej.

– W tym projekcie kościoły i wspólnoty religijne Austrii okazują sobie nazwajem tolerancję, otwartość i uznanie. Szukają wspólnych korzeni i poważnie traktują różnice – twierdzi kierująca archidiecezjalnym urzędem szkolnym Christine Mann.

Z tą interpretacją nie zgadza się austriacki teolog, dr Wolfram Schrems. – Należy się zastanowić, jak na myślących uczniów oddziaływuje tak sformatowany kalendarz uczniowski, w którym znajdujemy fragmenty Biblii, Koranu, sentencje ze źródeł pogańskich i totalne banały. Stwierdzą raczej, że jeśli Kościół sam siebie nie traktuje poważnie, to i my nie musimy go tak traktować – napisał w komentarzu dla niemieckojęzycznej katolickiej agencji informacyjnej Kath.net.

sks

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/fragmenty_biblii_i_koranu_w_kalendarzu_uczniowskim_wydanym_przez | Fragmenty Biblii i Koranu w kalendarzu uczniowskim wydanym przez katolików

Skip to content