Brooklyn: Ortodoksyjny Żyd skazany na 32 lata za molestowanie seksualne, ponownie przed sądem z kolejnymi zarzutami

Aktualizacja: 2010-10-7 1:35 pm

Rabin Baruch Lebovits z nowojorskiego Brooklynu, skazany w kwietniu br. na maksymalną karę pozbawienia wolności – 32 lata – za dopuszczenie się licznych przestępstw molestowania seksualnego młodych chłopców, po raz kolejny pojawił się w sądzie na rozprawie dotyczącej jego innych, wcześniejszych przypadków molestowania.

59-letni Lebovits, ortodoksyjny Żyd z dzielnicy Borough Park, oskarżony jest o kolejne przypadki molestowania seksualnego, a źródła prokuratorskie mówią, że chodzi o “czubek góry lodowej” przestępstw seksualnych wysuwanych wobec tego szanowanego w społeczności rabina. Jeden z przypadków dotyczy molestowania 12-letniego chłopca w mykwie – basenie służącym do rytualnych żydowskich ablucji.

Rozprawa rabina Lebovitsa stała się “przełomową, rzucającą światło na skalę molestowania seksualnego dokonywanego w społecznościach Żydów ortodoksyjnych na Brooklynie”-  pisze nowojorski dziennik Daily News.

Sędzina Patricia DiMango z Sądu Najwyższego, która wydała poprzedni wyrok na rabina Lebovitsa, i która rozpatruje obecne oskarżenia, powiedziała, że wydając najwyższy z możliwych wyroków “Należy podkreślić i wysłać tym samym przesłanie, że znęcanie się nad dziećmi nie będzie tolerowane”.

Obrońca oskarżonego nazwał swojego klienta “świętym człowiekiem” i twierdził, że oskarżenia wynikały jedynie z chęci zysku.

Jak jednak stwierdza wielu działaczy przeciwko molestowaniu seksualnemu, w tym żydowskich działaczy dostrzegających ten wielki problem w środowiskach żydowskich, wydany tak wysoki wyrok pozbawienia wolności “będzie sygnałem dla ortodoksyjnych żydowskich środowisk, w których szczera dyskusja na tematy molestowania seksualnego, jest rzadkością.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Brooklyn Eagle - Courthouse News & Cases
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27159 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]