Były szef rosyjskiego wywiadu „popełnił samobójstwo”

Były szef rosyjskiego wywiadu wojskowego generał Wiktor Czewrizow popełnił wczoraj samobójstwo strzelając sobie w głowę – oświadczył przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Generał popełnił samobójstwo rano, około 10, na klatce schodowej domu w którym mieszkał. Według tego samego źródła, posłużył się on pistoletem Makarowa, który otrzymał w nagrodę za służbę.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności samobójstwa – powiadomił rzecznik Komitetu Śledczego w Moskwie, Siergiej Marczenko, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Według najbliższych generała, cytowanych przez rosyjskie agencje informacyjne, 62-letni generał nie wykazywał oznak depresji, ani nie pozostawił po sobie żadnego słowa pożegnania. Wiktor Czewrizow, który przeżył wstrząs w czasie drugiej wojny w Czeczenii w 1999 r., przeszedł na emeryturę w 2002 r. – dodaje agencja Interfax.

To kolejne samobójstwo wysoko postawionego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego, po tajemniczej śmierci generała Jurija Iwanowa, wiceszefa Głównego Zarządu Wywiadu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GRU), który utopił się w sierpniu w Syrii, w nieustalonych dotąd okolicznościach.

Jadwiga Senska/Le Figaro/Kresy.pl

Za: kresy.pl | http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/byly-szef-rosyjskiego-wywiadu-popelnil-samobojstwo | Były szef rosyjskiego wywiadu popełnił samobójstwo

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content