Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosja żąda korytarza przez Polskę – Rajmund Pollak

Nie spodziewałem się, że dożyję takich czasów, w których ktokolwiek zechce powrócić do pomysłu ludobójcy i nazisty, który został potępiony przez wszystkie narody tego świata i zdawało się, że już wylądował na śmietniku historii. Przypomnę, że Adolf Hitler zanim ruszył swoją machiną wojenną na Polskę zażądał korytarza eksterytorialnego przez teren Niepodległej Rzeczypospolitej. Wtedy Rząd Polski nie ugiął się przed tak bezczelną prowokacją. Teraz, 71 lat po agresji na Polskę hitlerowców w dniu 1 września 1939 roku i ZSRR w dniu 17 września 1939 roku, to Rosja tym razem żąda od Polski korytarza eksterytorialnego w postaci rurociągu, którym płynie gaz dla większości krajów Unii Europejskiej.

Ktoś może stwierdzić, że przesadzam, a ja uważam, że żądanie Rosji zmierzające do całkowitej wyłączności dysponowania rurociągiem rozciągającym się przez całe terytorium Polski jest niczym innym, jak domaganiem się przywileju posiadania rosyjskiego korytarza eksterytorialnego przez Rzeczpospolitą.

Radzę każdemu zadać sobie trud i wczytać się w rachunki jakie płaci za gaz, bo są tam takie pozycje jak: opłata przesyłowa stała i opłata przesyłowa zmienna. Zatem Polacy będą musieli płacić Rosjanom nie tylko za sam gaz, ale również za przesył tego gazu od granicy Polski do własnego domu czy mieszkania.

Nie jest tajemnicą, że do rur przesyłowych można włożyć światłowody i urządzenia techniczne, wspomagające szpiegów i pozwalające satelitom na lokalizację określonych miejsc, a nawet punktów. W przypadku oddania wyłączności Rosjanom, tracimy jakąkolwiek kontrolę nad wszystkim, co znajduje się w „eksterytorialnej” rurze.

Podobno w umowie jest zaznaczona opłata tranzytowa za przesył gazu na zachód. Ciekawe w jaki sposób Polska skontroluje faktyczne ilości gazu płynące tranzytem, gdy straci uprawnienia do dysponowania rurą? Czy tak jak 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zaufamy kontrolerom rosyjskim?

Wartość rosyjskiego podpisu pod jakąkolwiek umową międzynarodową sprawdziliśmy na własnej skórze 17 września 1939 roku, kiedy Rosja sowiecka uderzyła na Polskę, mimo że podpisała wcześniej pakt o nieagresji…

Rajmund Pollak

Za: proKapitalizm | http://www.prokapitalizm.pl/rosja-zada-korytarza-przez-polske.html

Skip to content