Polacy wracają na Wyspy

Aktualizacja: 2010-10-3 6:17 pm

Polscy imigranci, którzy wrócili do kraju na czas recesji w Wielkiej Brytanii, powracają na Wyspy równomiernie ze wzrostem gospodarczym – dowodzą najnowsze badania Migration Information Source, ośrodka monitorującego migrację w świecie. Jak wynika z danych, liczba Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii wzrosła tak gwałtownie, że prawie sięgnęła rekordowej liczby z 2009 roku.

Wówczas oficjalnie na Wyspach miało być zatrudnionych 550 tys. Polaków; wskaźnik z czerwca jest niewiele niższy – wynosi 537 tys. osób. To bardzo duży skok, ponieważ jeszcze w grudniu, było to 484 tys. Powodem powrotów był kryzys, który osiągnął punkt kulminacyjny i stosunkowo stabilna – na tle innych krajów Unii Europejskiej – gospodarka w Polsce. Jednak – jak pisze internetowe wydanie „Daily Mail” – dla Polaków, którzy wracają na Wyspy głównym „wabikiem” są bardziej atrakcyjne niż w kraju zarobki oraz bezrobocie. Dziennik przypomina, że jego wskaźnik waha się od 11 proc. w miastach aż do 20 proc. w co bardziej zacofanych regionach. Jak wynika z obliczeń The National Institute of Economic Social Research (brytyjski odpowiednik GUS), polscy pracownicy od 2004 roku zarobili na Wyspach łącznie 12 bilionów funtów.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27013 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]