Aktualizacja strony została wstrzymana

Udało się! W seminarium w Brugii przyjęto seminarzystę!

Jak donosi Krzysztof Gillibrandt, Większe Seminarium Duchowne w Brugii przyjęło w tym roku rekordową ilość kandydatów do kapłaństwa:

1
(jednego)

Powyższy wynik stanowi doskonały prognostyk dla przyszłości Nowej Wiosny Kościoła Posoborowego. Dziękujemy Wam, towarzyszu kardynale Danneels!

Gdyby się kto pytał – biskupem Brugii jest Jozef de Kesel, zwolennik porzucenia obowiązkowego celibatu i rozpoczęcia debaty na temat możliwości „wyświęcania” kobiet.

Rozszerzając niedawny wpis poświęcony biskupowi, zajrzyjmy do belgijskiej prasy, która cytuje wypowiedź Jego Ekscelencji dla stacji Radio 1 na temat udzielania „święceń kapłańskich” kobietom:

Dat is zeker bespreekbaar en dat hoop ik, maar dat ligt nog gevoeliger dan het probleem van het celibaat. Ik denk dat de discussie over het celibaat veel vlugger gevolg kan krijgen dan de discussie over de toelating van de vrouw tot het priesterambt
Temat z pewnością nadaje się do przedyskutowania i jest nawet bardziej delikatny niż kwestia celibatu. Myślę, że dyskusja na temat celibatu znacznie szybciej doprowadzi do rozwiązania niż dyskusja na temat dopuszczenia kobiet do święceń kapłańskich.

Tak, to słowa biskupa katolickiego. Strażnika Depozytu Magisterium Kościoła.

Kyrie eleison!

Przypomnijmy, że zgodnie z Prawem Kanonicznym usiłowanie udzielenia święceń kapłańskich kobiecie jest ciężkim przestępstwem skutkującym zaciągnięcie z automatu ekskomuniki zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej.

Napisał Dextimus dnia 21.9.10

Za: Kronika Novus Ordo | http://breviarium.blogspot.com/2010/09/udao-sie-w-seminarium-w-brugii-przyjeto.html

Skip to content