Minister kultury Wielkiej Brytanii: Kościoły należy zamienić na siłownie i restauracje

Aktualizacja: 2008-11-4 5:36 am

Andy Burnham, minister kultury, mediów i sportu w rządzie premiera Browna, członek Partii Pracy, organu należącego do Międzynarodówki Socjalistyczej, powiedział, że “kościoły z małą frekwencją powinny być zamienione na siłownie, restauracje oraz centra wielowyznaniowe”.

Burnham uważa, że niektóre kościoły o pięknej architekturze i zaliczone jako obiekty zabytkowe “będą lepiej służyły społeczności poprzez stanie się obiektami świeckimi” – pisze brytyjski The Telegraph.

“Musimy znaleźć lepsze zastosowanie [dla kościołów], które wspierałoby potrzeby lokalnych społecznosci oraz zwiększałoby świeckie zainteresowanie dziedzictwem naszych kościołów” – powiedział Burnham.

Minister wsparł się przykładem anglikańskiego kościoła w Bolton, który “znalazł nowe zastosowanie w wielowyznaniowej, wielorasowej społeczności” oraz byłym kościołem św. Piotra w Liverpool, który przekształcony został w restaurcję i bar.

W okresie tzw. Reformacji i schizmy anglikańskiej, tysiące katolickich kościołów zostało albo zniszczonych przez protestanckich wrogów Kościoła katolickiego, albo zrabowanych bądź brutalnie odebranych i przekazanych anglikańskim heretykom.


Za: telegraph.uk

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2691 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]