Zniszczono tablicę upamiętniającą Katyń i katastrofę smoleńską

Aktualizacja: 2010-09-28 12:26 pm

W Bielsku-Białej doszło do zdewastowania tablicy upamiętniającej mord katyński i ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

O sprawie zniszczenia tablicy poinformował poseł PiS Stanisław Pięta, milczała zaś policja, która już zajmowała się tym aktem wandalizmu.
Dopiero po podaniu tego faktu do mediów przez posła PiS, rzeczniczka bielskiej policji Elwira Jurasz poinformowała, że sprawcy zniszczyli tablicę najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. Straty oszacowano na około 8 tys. zł.

Pamiątkową tablicę odsłonięto 20 kwietnia w bielskim parku Słowackiego.

Widniały na niej dwie daty: “Katyń 1940 – Smoleńsk 2010” oraz inskrypcja: “W hołdzie pomordowanym i ofiarom katastrofy lotniczej”.

mem/”Rzeczpospolita”/”Polska the Times”

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « ZNISZCZONO TABLICĘ UPAMIĘTNIAJÄ„CÄ„ KATYŃ I SMOLEŃSK»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26871 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]