Kaczyńskiemu udało się złożyć kwiaty pod krzyżem

Aktualizacja: 2010-09-11 3:39 am

Mimo trudności, Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się złożyć kwiaty pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Policja rozstawiła kolejne barierki pod Pałacem Prezydenckim.

Dziś mija pięć miesięcy od katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości z tej okazji uczestniczył we Mszy św. w intencji ofiar. Następnie grupa polityków PiS, tradycyjnie już, chciała złożyć kwiaty i znicze pod krzyżem.

Przez kilkadziesiąt minut wydawało się, że będzie to niemożliwe. Od kilkunastu dni krzyż odgrodzony jest barierkami, a jego obrońcy stoją po drugiej stronie ulicy. Dziś nad ranem policjanci ustawili kolejne, ponieważ na wieczór zapowiadany jest przyjazd pielgrzymek z całej Polski.

– Ja, jako przewodniczący klubu parlamentarnego, jak co miesiąc poinformowałem szefa Kancelarii Prezydenta, że po Mszy św. o godz. 8.00, w miejscu, w którym setki tysięcy Polaków składało kwiaty i zapalało znicze, chcemy uczynić to samo. Informowałem też o tym Komendanta Stołecznego Policji. Jak się okazuje, teraz barierki są tak ustawione, że nie możemy dojść pod krzyż – mówił Mariusz Błaszczak.

Po Mszy Jarosław Kaczyński, wraz z grupą polityków PiS oraz członkami Komitetu Obrony krzyża, próbował przedostać się pod krzyż. Część barierek została otworzona, ale nie wszystkie, więc nie dostali się bezpośrednio pod krzyż. Ludzie zaczęli krzyczeć “hańba”. Kilka minut później, Kaczyński z mniejszą grupą został wpuszczony pod krzyż, ale nie od strony Krakowskiego Przedmieścia, tylko sąsiedniego kościoła. Delegacja złożyła tam wieniec i odmówiła modlitwę.

eMBe/Tvn24

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26678 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]