Skandal w Hiszpanii: “Katolickie” szpitale przeprowadzają aborcję

Aktualizacja: 2010-09-3 9:57 pm

W katalońskich szpitalach, którym patronuje Kościół, dokonuje się aborcji i rozdaje pigułki wczesnoporonne. Skandal wytropiła dziennikarka prawicowej gazety „ABC”, przeglądając raporty szpitali dotyczące aborcji w 2008 roku, przesłane do Ministerstwa Zdrowia – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.

Hiszpańska dziennikarka znalazła na liście placówek medycznych barceloński Szpital Świętego Krzyża i Świętego Pawła oraz Szpital Ogólny w Granollers, w których zarządach zasiadają kościelni dostojnicy. W kilku katalońskich placówkach, którym patronuje Kościół, m.in. w Szpitalu Świętego Jana Bożego należącego do zakonu bonifratrów, rozdawane są pigułki wczesnoporonne RU-486.

Dyrekcje szpitali opisanych przez „ABC” bronią się, mówiąc, że postępują zgodnie z obowiązującym prawem. Problem w tym, że hiszpański Kościół nakazuje katolikom postępować zgodnie z jego nauką, nawet jeśli prowadzi to do nieposłuszeństwa obywatelskiego – przypomina „Rzeczpospolita”.

Lekarze katolicy nie mogą zbijać dzieci nienarodzonych, a farmaceuci – sprzedawać pigułek wczesnoporonnych. Kodeksy etyczne wymienionych wyżej placówek zawierają zobowiązanie personelu do obrony życia.

Benigno Blanco, szef Forum Rodziny, największej organizacji społecznej w Hiszpanii, wyraził wczoraj w rozmowie z „Rz” nadzieję, że rewelacje „ABC” nie znajdą potwierdzenia w faktach. – Gdyby jednak się okazało, że dziennik się nie myli, byłaby to aberracja – przyznaje. – Nawet gdyby dokonano tam tylko jednego zabiegu aborcji.

„ABC” zapewnia jednak, że w Szpitalu Świętego Krzyża i Świętego Pawła uzyskała oficjalne potwierdzenie, iż w ciągu roku przeprowadzono tam do 20 zabiegów przerwania ciąży – informuje „Rz”.

Obrońców życia w Hiszpanii dobiła zaś wiadomość, że doradzający szpitalowi bonifratrów instytut bioetyczny jezuitów oficjalnie opowiadał się za dopuszczeniem aborcji i eutanazji „w skrajnych przypadkach”.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Widać jak bardzo spustoszona jest „Winnica Pańska” – Kościół! Naglące jest wielkie przebudzenie i stanowcze stanięcie wszystkich katolików po stronie odwiecznego i niezmiennego nauczania Kościoła przeciwko szalejącej bezbożnej i antyludzkiej Rewolucji.
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26564 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]