Abp J. Michalik: biskupi apelują o powołanie komitetu, który upamiętni katastrofę smoleńską

Aktualizacja: 2010-08-25 10:05 pm

Apelujemy, by zauważyć, że nie jest to konflikt o krzyż, ale konflikt o sposób czy formę upamiętnienia wydarzeń smoleńskich – powiedział 25 sierpnia przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Przemawiał on na briefingu na zakończenie obrad Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. Poinformował też, że biskupi zaapelowali o powołanie komitetu, który upamiętni katastrofę smoleńską.

„Problemu nie rozwiążemy jako biskupi, bo nie jesteśmy władni. Nie można tego zrzucać na Kościół. Sprawę muszą rozwiązać bezpośrednio zaangażowani w sprawę upamiętnienia katastrofy” – zaznaczył metropolita przemyski.

Oznajmił również, iż w komunikacie wydanym po spotkaniu Rady znalazł się apel do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, premiera, prezydent Warszawy oraz przewodniczących partii o wspólne powołanie komitetu, który zająłby się formą upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej. „Jest to klucz do rozwiązania tego problemu” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

Na zebraniu biskupi zapewnili, iż podtrzymują linię komunikatu Prezydium i arcybiskupa warszawskiego z 12 sierpnia.

Komunikat Rady Biskupów Diecezjalnych – jak poinformował rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch – został przyjęty bez głosu sprzeciwu.

bz/ kai

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26233 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]