Rosjanie: prawda może być gorzka dla Polski (czyli Gruppenführer KAT?)

Rosyjski dziennik „Wremia Nowostiej pisze, że prawda o katastrofie pod Smoleńskiem może być gorzka dla Polski. Gazeta zaznacza w artykule zatytułowanym „Prawda do dna”, że zasugerował to szef MSWiA Jerzy Miller.

Jak pisze „Wremia Nowostiej”, „Newsweek Polska” poinformował, że za kilka tygodni minister Jerzy Miller podpisze raport rządowej komisji zajmującej się badaniem przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu.

„Powiem całą prawdę do dna” – takie słowa polskiego ministra cytuje rosyjska gazeta słowa, dodając, że dał on „do zrozumienia, iż ta prawda będzie dla Polski gorzka”.

Według gazety, polska prasa zwraca uwagę na fakt, że między śledczymi różnych komisji istnieje niezdrowa konkurencja. Jej wynikiem jest brak wzajemnego zaufania.

Rosyjski dziennik informuje, że w Polsce dochodzenie w sprawie katastrofy prowadzą prokuratura wojskowa i komisja rządowa. Jednocześnie śledztwo wszczęli posłowie opozycyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość, powołując komisję, na czele której stanął Antoni Macierewicz. „Wremia Nowostiej” pisze, że członkowie komisji Macierewicza uważają oficjalne śledztwo za mistyfikację.

IAR/Kresy.pl

Za: Kresy.pl | http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/rosjanie:-prawda-moze-byc-gorzka-dla-polski | Rosjanie: prawda może być gorzka dla Polski

Skip to content