Posoborowie w Niemczech: Atak na zwolenników życia ze strony… katolickich hierarchów

Aktualizacja: 2010-08-20 1:03 pm

Pro-liferzy w Kraju Saary rozsyłają do wszystkich mieszkańców landu modele płodu nienarodzonego dziecka w 12. tygodniu życia, zaś na placu w Saarbrücken ustawili ponad tysiąc par dziecięcych butów symbolizujących uśmierconych ludzi. Kościół twierdzi jednak, że to nie jest dobry sposób na zwrócenie uwagi na grozę aborcji.

Stowarzyszenie „Durchblick” („Przejrzenie”) rozesłało do 300 tysięcy domów plastikowe modele embrionów. – Chcemy zwrócić uwagę na to, że podczas aborcji zabija się człowieka – mówi przewodniczący organizacji, Thomas Schührer. Aktywiści ustawili także na jednym z placów 1278 par dziecięcych butów, symbolizujących liczbę zamordowanych w 2009 roku w Kraju Saary nienarodzonych.

Niestety, obrońcy życia spotkali się z brakiem zrozumienia ze strony katolickich hierarchów. – Bez względu na nasze fundamentalne podejście do kwestii aborcji, nie uważamy akcji stowarzyszenia „Durchblick” za odpowiedni sposób zwrócenia uwagi na godność i ochronę nienarodzonego życia i problemu aborcji – stwierdził w oświadczeniu anonimowy rzecznik diecezji Trewiru. Dodał też, że jego zdaniem bardziej sensowna jest rozmowa z matkami i ojcami dzieci. W tym zakresie „wspaniałą pracę wykonuje służba socjalna kobiet katolickich, a także Caritas”.

sks/Kath.net/Medrum.de

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Nieoczekiwany atak na zwolenników życia w Niemczech»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26008 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]