Rosyjski rewizjonizm wiecznie żywy: Polacy broniący krzyża i demonstrujący przeciwko gloryfikacji bolszewików to “hańbiące pikiety”

Aktualizacja: 2010-08-18 9:59 pm

Możliwość polsko-rosyjskiego pojednania została zerwana – pisze rosyjski dziennik „Izwiestia” komentując odwołaną uroczystość odsłonięcia pomnika w Ossowie.

– Piękny gest – polska odpowiedź na nowe otwarcie strony rosyjskiej w kwestii katyńskiej, został zerwany – pisze publicysta dziennika „Izwiestia”, Dmitrij Babicz.

Rosyjska gazeta w artykule zatytułowanym “Hańba w Ossowie” komentuje zaplanowane na niedzielę odsłonięcie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej. W dzienniku można przeczytać, że “grupa narodowo zaniepokojonych” obywateli zerwała jeszcze jedną możliwość polsko-rosyjskiego pojednania. „Izwiestia” podkreśla, że kilkudziesięciu miejscowych mieszkańców urządziło pod pomnikiem demonstrację, nie dając możliwości przeprowadzenia ceremonii jego odsłonięcia.

Zdaniem Babicza wydarzenie w Ossowie to młodsza siostra “hańbiącej pikiety” w Warszawie pod pałacem prezydenckim, “która stała się problemem dla całego kraju”.

Babicz pisze, że “jest w tej historii lekcja również dla Moskwy”. W Rosji są ludzie, którzy negują zbrodnię katyńską. “Niech wiedzą ci ludzie, do kogo są naprawdę podobni. Nie do obrońców Rosji, ale do tych z Ossowa, walczących z grobami” – konstatuje.

eMBe/PolskieRadio

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Hańba w Ossowie?»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25923 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]