Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosyjski rewizjonizm wiecznie żywy: Polacy broniący krzyża i demonstrujący przeciwko gloryfikacji bolszewików to „hańbiące pikiety”

Możliwość polsko-rosyjskiego pojednania została zerwana – pisze rosyjski dziennik „Izwiestia” komentując odwołaną uroczystość odsłonięcia pomnika w Ossowie.

– Piękny gest – polska odpowiedź na nowe otwarcie strony rosyjskiej w kwestii katyńskiej, został zerwany – pisze publicysta dziennika „Izwiestia”, Dmitrij Babicz.

Rosyjska gazeta w artykule zatytułowanym „Hańba w Ossowie” komentuje zaplanowane na niedzielę odsłonięcie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej. W dzienniku można przeczytać, że „grupa narodowo zaniepokojonych” obywateli zerwała jeszcze jedną możliwość polsko-rosyjskiego pojednania. „Izwiestia” podkreśla, że kilkudziesięciu miejscowych mieszkańców urządziło pod pomnikiem demonstrację, nie dając możliwości przeprowadzenia ceremonii jego odsłonięcia.

Zdaniem Babicza wydarzenie w Ossowie to młodsza siostra „hańbiącej pikiety” w Warszawie pod pałacem prezydenckim, „która stała się problemem dla całego kraju”.

Babicz pisze, że „jest w tej historii lekcja również dla Moskwy”. W Rosji są ludzie, którzy negują zbrodnię katyńską. „Niech wiedzą ci ludzie, do kogo są naprawdę podobni. Nie do obrońców Rosji, ale do tych z Ossowa, walczących z grobami” – konstatuje.

eMBe/PolskieRadio

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/hanba_w_ossowie | Hańba w Ossowie?

Skip to content