Francja: aresztowanie ukraińskiego Żyda, obywatela Izraela, jednego z największych na świecie przestępców cyberprzestrzeni

Aktualizacja: 2010-08-16 10:18 pm

Jeden z najbardziej poszukiwanych na świecie przestępców cyberprzestrzeni, ukraiński Żyd, Vladislav Horohorin, został aresztowany na lotnisku w Nicei w momencie gdy zamierzał wrócić samolotem do Moskwy.

27-letni Horohorin zatrzymany został 7 sierpnia br. przez służby francuskie na wniosek władz amerykańskich pod zarzutem, jak stwierdza amerykański Secret Service, prowadzenia “sieci, która odpowiedzialna jest za niemal każde wielkie włamanie do komputerowych sieci finansowych największych instytucji”.  Ten urodzony na Ukrainie, a obecnie obywatel Ukrainy i Izraela cyber-kryminalista, znany pod pseudonimem “BadB”, określony został jako jeden z pięciu najbardziej poszukiwanych i niebezpiecznych ludzi na świecie.  “Jego sieć była jedną z najbardziej zaawansowanych przedsięwzięć finansowych kryminalistów świata online” – powiedział dyrektor służb specjalnych, Michael Merritt.

Przestępca włamywał się do komputerowych sieci instytucji finansowych kradnąc dane kart kredytowych, które następnie sprzedawał na forach internetowych znanych z tego typu działalności przestępczej. Jest też twórcą, jak określono, jedynej na świecie w pełni zautomatyzowanej strony internetowej, na której odbywają się transakcje sprzedaży numerów kradzionych kart kredytowych.

Horohorin wyjaśniał motywy swojej działalności mówiąc, że czyni to “w imię walki z imperializmem amerykańskim”, oraz że “w ten sposób fundusze amerykańskie zasilą rosyjską ekonomię i umożliwią jej wzrost”.

Oczekuje on obecnie ekstradycji do Stanów Zjednoczonych gdzie grozi mu kara więzienia do lat 12.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie DailyMailOnline
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25831 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]