Pamiętajmy o ofiarach katastrofy smoleńskiej

10 sierpnia 2010 r. o godz. 19:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie Msza św. w intencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku.

O godz. 20:00 odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska. Po Mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie złożone zostaną kwiaty.

Podobne uroczystości zorganizowane zostaną w całym kraju. Oto pełna lista:

Kraków

17:30 Msza Święta w Katedrze Wawelskiej; przejście do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów; przemarsz i spotkanie pamięci przy Krzyżu Katyńskim; modlitwa za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem; odczytanie Apelu w sprawie Ofiar pod Smoleńskiem

Organizatorzy:
Kluby „Gazety Polskiej” (prezes Ryszard Kapuściński)
NSZZ „Solidarność” – Region Małopolski (przewodniczący Wojciech Grzeszek)
Towarzystwo Nauczycieli Szkół Polskich – region Małopolska (przew. Mirosław Boruta)
Ruch Odbudowy Polski – Małopolska (przew. Elżbieta Szymczyk)
Związek Konfederatów Polski Niepodległej 1979-1989 Obszaru Małopolski (przew. Ryszard Bocian)

Łódź

Klub „GP” w Łodzi, 10 sierpnia, o godz. 18:00 Mszą Św. w Katedrze Łódzkiej uczci miesięcznicę tragedii pod Smoleńskiem. Po Mszy przed Katedrą, pod Pomnikiem Jana Pawła II zapalone zostaną znicze i odczytany Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Piotrków Trybunalski

Klub „GP” w Piotrkowie Trybunalskim 10 sierpnia o godz. 18.00 spotka się pod Pomnikiem Katyńskim przy Pl. Niepodległości gdzie zostaną zapalone biało-czerwone znicze ustawione w kształt krzyża. Odczytany zostanie wiersz o Tragedii Smoleńskiej, który tuż po katastrofie został zamieszczony na piotrkowskim portalu: www.trybunalscy.pl. Mamy nadzieję, że prócz klubowiczów zgromadzą się tam również licznie piotrkowianie, którzy pamiętają. Ponadto zostanie wykonany i złożony krzyż wykonany z biało-czerwonych kwiatów ze zdjęciem Pary Prezydenckiej, odczytany Apel w sprawie Ofiar Smoleńska, modlitwa i zaśpiewana pieśń „Nie zdejmę Krzyża”.


Bydgoszcz

Wszystkich tych z Państwa, którzy pragną dać świadectwo swojemu przywiązaniu do Krzyża, zadbać o pamięć o poległych, ale także zaświadczyć o szacunku do rodzimej kultury i historii, klub „GP” w Bydgoszczy zaprasza 10 sierpnia o godzinie 20:00 na Stary Rynek w Bydgoszczy. Zabierzmy ze sobą kwiaty, mogą być polne czy działkowe, ułożymy z nich symbol naszej wiary, niech to będzie dowód naszej niezłomności, naszego stania na posterunku. Odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska, przygotowane są też teksty pieśni do rozdania uczestnikom (Rota-tekst ze stanu wojennego, Ojczyzno ma, Pieśń Konfederatów).


Poznań

Klub „GP” w Poznaniu organizuje 10 sierpnia o godz.18:00 pod Pomnikiem Katyńskim (narożnik ul. Fredry i al. Niepodległości) Podczas uroczystości upamiętniającej ofiary tragedii pod Smoleńskiem odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Garwolin

Klub „GP” w Garwolinie. 10 sierpnia o godz. 20:00, w Kościele Przemienienia Pańskiego odbędzie się msza za Ofiary katastrofy. Po mszy przejdziemy pod pomnik AK, aby zapalić znicze i odczytać Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Tarnów

Klub „GP” w Tarnowie organizuje 10 sierpnia o godz. 20:00 spotkanie pod Tablicą Katyńską nieopodal Grobu Nieznanego Źołnierza, naprzeciw I LO w Tarnowie, zapalone zostaną tam białe i czerwone znicze, odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Szczecin

Klub „GP” w Szczecinie spotkanie o godz. 17.00 przy pomniku Jana Pawła II, odczytanie Apelu w sprawie Ofiar Smoleńska. O godz. 20:00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w intencji ofiar katastrofy Smoleńskiej zostanie odprawiona Msza Święta przez Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę.


Bytom Odrzański

Klub „GP” w Bytomiu Odrzańskim zaprasza na Mszę Św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich oraz wszystkich Ofiar katastrofy smoleńskiej. Msza święta zostanie odprawiona 10 sierpnia, o godzinie 8:00 w Kościele pw. św. Hieronima w Bytomiu Odrzańskim. Odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Gliwice

Jak co miesiąc, tak i 10 sierpnia gliwicki klub „GP” spotka się na mszy wieczornej o godz. 18:00 w kościele garnizonowym pw. Św. Barbary. Ksiądz proboszcz w modlitwie wymieni parę prezydencką oraz pozostałe osoby, które zginęły 10 kwietnia w Smoleńsku. Po Mszy św. wyjdziemy na zewnątrz, zapalimy znicze i ustawimy zdjęcie Pary Prezydenckiej przed kaplicą „Golgota Polska” z wmurowaną przez nas tablicą „SMOLEŃSK 2010”, a następnie odczytamy Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Opole

Członkowie Klubu Gazety Polskiej w Opolu, działacze Prawa i Sprawiedliwości i Młodzi Konserwatyści spotkają się 10 sierpnia o godz. 20:00 na Placu Wolności przy Pomniku Źołnierzy Wyklętych, aby wspólnie z mieszkańcami Opola zapalić znicze i uczcić pamięć Prezydenta Rzeczypospolitej prof. Lecha Kaczyńskiego i wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w dniu 10 kwietnia 2010 r., odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Katowice

Klub „GP” w Katowicach zaprasza o godz. 18:30 na Mszę św. w Kościele Mariackim, Plac ks. Emila Szramka 1. Po Mszy na placu przed kościołem odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Gdynia

10 sierpnia mieszkańcy Trójmiasta spotykają się o godz. 17:00 przed domem Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 55. Po złożeniu kwiatów, zapaleniu zniczy i chwili zadumy przejdą do kościoła pw. Św. Bernarda przy ulicy Antoniego Abrahama 41 na Mszę św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Elbląg

Klub „GP” w Elblągu organizuje uroczyste spotkanie 10 sierpnia o godz. 20:00 przy Krzyżu Katyńskim, gdzie odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.


Nidzica

Msza św. za Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej odbędzie się w Nidzicy 10 sierpnia, o godz. 17:00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Następnie członkowie klubu „GP” w Nidzicy złożą kwiaty i zapalą znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy. Tablica została odsłonięta w Nidzicy 18 czerwca przed Starostwem Powiatowym w Nidzicy przy ul. Traugutta 23.


Inowrocław

Klub „GP” w Inowrocławiu i Forum Młodych PiS w Inowrocławiu zaprasza wszystkich mieszkańców Inowrocławia i okolic do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy w hołdzie Ofiarom tragedii pod Smoleńskiem. 10 sierpnia o godzinie 20:00, przy skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu, zostanie ułożony Krzyż z kwiatów i zniczy i odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska. Chcemy w ten sposób pokazać, że pamiętamy o tych strasznych dla całego naszego narodu chwilach i domagamy się poznania prawdy o przyczynach Tragedii Smoleńskiej.

Pyskowice

Klub „GP” w Pyskowicach, spotkanie o godz. 19:00 pod Pomnikiem „Krzyż Golgoty Wschodu”, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i odczytanie Apelu w sprawie Ofiar Smoleńska.


Przasnysz

Klub” GP” w Przasnyszu,10 sierpnia o godz.17:00 w Kościele Chrystusa Zbawiciela odprawiona będzie Msza Święta w intencji
Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy Św. przemaszerujemy na cmentarz parafialny pod pomnik z tablicami katyńskimi, gdzie zapalimy znicze i ułożymy kwiaty w kształcie krzyża. Odczytamy Apel w Sprawie Ofiar Smoleńska oraz zaśpiewamy pieśni patriotyczne i religijne.

Nowy Jork

Klub „GP” w Nowym Jorku zaprasza 10 sierpnia o godz. 19:30 na Mszę św. do największej polskiej parafii Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie (ogłoszenia w kościołach w niedzielę). Przewodniczący klubu Janusz Sporek na Mszy odczyta Apel w sprawie Ofiar Smoleńska oraz specjalną „modlitwę wiernych”.

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/article/show/id/37535

Skip to content