Taca na odbudowę… daczy dla Kiszczaka

Aktualizacja: 2010-08-9 11:35 am

Na niecodzienny pomysł wpadł ks. Krzysztof Kuleszo. Wczoraj w swojej parafii w Łynie k. Nidzicy poinformował wiernych, że ofiary na tacę zostaną przeznaczone na odbudowę spalonego niedawno domu generała Czesława Kiszczaka.

– Myślałem o tym całą noc. Łamałem się, ale przecież człowiekowi, parafianinowi, trzeba pomóc. Taka tragedia może spotkać każdego – wyznaje dobrodusznie proboszcz, który pełni te obowiązki zaledwie od 9 dni. Przeszłość Czesława Kiszczaka miała tu ogromne znaczenie. – Ja pochodzę z Bartoszyc. Tam często przyjeżdżał ksiądz Jerzy Popiełuszko i mówił: zło dobrem zwyciężaj. Dlatego zdecydowałem, że trzeba pomóc – tłumaczy.

Kapłan nie przeliczył tacy, choć na oko parafianie byli hojniejsi niż tydzień wcześniej. Po mszy wsypał datki do worka, a lektorki zaniosły do je sołtysa, by ten przekazał generałowi. W ten sposób “żadna ze stron nie poczuła się niezręcznie” – argumentował duszpasterz.

Parafianie pytani przez “Dziennik Gazetę Prawną” twierdzą jednak, że ofiary składali głównie turyści. Miejscowi aż tak nie garnęli się do pomocy byłemu szefowi MSW. – Gdy ksiądz ogłosił, na co idzie zbiórka z tacy, słyszałam słowa: no, dzieci dziś idziecie na lody, bo na tacę nie dajemy – opowiada parafianka.

Gen. Kiszczak jest zaskoczony. – Księdza nie znam, do kościoła nie chodzę – mówi krótko. A ks. Kuleszo spodziewa się, że teraz generała zobaczy na mszy.

MJ/Dziennik.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Taca na daczę dla Kiszczaka»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25434 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]