Bezczelność rosyjskich “śledczych” nie reagujących na polskie wnioski: Przekażcie nam swoje dokumenty procesowe

Aktualizacja: 2010-08-4 3:08 pm

Strona rosyjska skierowała do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie dwa wnioski o pomoc prawną w sprawie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Kapitan Marcin Maksjan z Prokuratury Wojskowej powiedział, że w pierwszym wniosku chodzi o przekazanie dokumentów procesowych z danymi uzyskanymi przez polskich śledczych.

Między innymi są to dane zapisane na rejestratorze CVR samolotu 154 M oraz dokumenty dotyczące telefonicznych połączeń z pokładu samolotu w momencie podchodzenia do lądowania. Prokuratura rosyjska prosi też o przesłuchanie w charakterze świadków osoby, które brały udział w wycieczce do Smoleńska w maju tego roku.

Kapitan Marcin Maksjan powiedział, że drugi wniosek jest formalno-prawny. To prośba do strony polskiej o doręczenie pokrzywdzonym zamieszkałym w Polsce postanowienia o przedłużeniu czasu trwania rosyjskiego śledztwa.

Na pytanie, czy strona rosyjska odpowiedziała na polskie wnioski o pomoc prawną, kapitan Marcin Maksjan odpowiedział, że z pięciu wniosków na razie zrealizowano częściowo jeden. 22 czerwca polscy prokuratorzy otrzymali 6 tomów akt rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

Za: Polskie Radio -- [Org. tytuł: « Rosja chce pomocy w sprawie katastrofy»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25179 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]