Cincinnati: Po raz kolejny zniszczono katolicki cmentarz. Media milczą

Aktualizacja: 2010-08-3 2:28 pm

W Stanach Zjednoczonych po raz kolejny doszło do jawne antykatolickiego aktu wandalizmu: w nocy z soboty na niedzielę (31 lipca-1 sierpnia), zdewastowany został lokalny cmentarz St. Joseph New Cemetery, położony w dzielnicy West Price Hill miasta Cincinnati (stan Ohio, na którym zniszczono ponad 30 nagrobków, z których część została rozbita na drobne kawałki. Straty materialne szacowane są na ćwierć miliona dolarów. Policja szuka sprawców i apeluje do mieszkańców o pomoc.

Tylko w tym roku i tylko na tym cmentarzu, podobne akty wandalizmu wydarzyły się już cztery razy, a mimo to wiadomości na ten temat nie przedostają się poza lokalne media. Takie podejście mediów świadczy o niesymetryczności w przekazywaniu informacji, gdyż podobny akt wandalizmu cmentarza żydowskiego wywołuje medialną wrzawę, a organizacje żydowskie wykorzystują sytuację do wzniecenia atmosfery o swojej wyjątkowości cierpienia i prześladowania.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie WLWT.com
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25110 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]