Kard. Estévez: Homoseksualizm to wada, ale aktywny homoseksualizm to niemoralność

Jeśli osoba ma tendencje homoseksualne, to jest to defekt podobny do tego, gdy ktoś nie ma oka, ręki czy stopy – stwierdził emerytowany prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kard. Jorge Arturo Medina Estévez.

Chilijski hierarcha komentował wprowadzoną niedawno w Argentynie ustawę zrównującą prawnie homo-związki z małżeństwami. – Kościół wyraźnie odróżnia tendencje homoseksualne od praktyk homoseksualnych – wyraźnie podkreślił na samym początku.

W moim życiu kapłańskim zajmowałem się duszpasterską opieką wielu osób z tym problemem – wspominał 83-letnikardynał. – Niektórzy, tak jak alkoholicy, przezwyciężyli w sobie tę skłonność przez „dyscyplinę, edukację i resocjalizację”, a inni heroicznie bronią się przez całe życie przed uleganiem tej skłonności – opowiadał.

Kard. Estévez stwierdził, że homo-związki stoją w opozycji do prawa Bożego. – Jeśli ludzkie prawo sprzeciwia się prawu Bożemu, wtedy to ludzkie prawo nie istnieje – ocenił. Jako prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (1996-2002), kard. Estévez mocno podkreślał stanowisko Kościoła sprzeciwiające się wyświęcaniu mężczyzn o skłonnościach homoseksualnych.

maj/RV

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/kard_estevez_homoseksualizm_to_wada_ale_aktywny_homoseksualizm_t

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content