Kanada: Kościół anglikański zainteresowany zjednoczeniem z Watykanem

Aktualizacja: 2010-07-28 5:48 pm

Jak donosi CNA, podczas ostatniego spotkania ACCC (Anglikańskiego Kościoła Kanady) głosowano w sprawie zjednoczenia z Watykanem, w oparciu o struktury, których stworzenie zapoczątkował Benedykt XVI.

W skład ACCC wchodzi dwadzieścia zgromadzeń, które w tej kwestii obradowały razem w  Rosemary Heights Retreat Center w Surrey w Kolumbii Brytyjskiej.

Na stronie VirtueOnline.org opublikowano list od dziekana Shane B. Janzen zawierający szczegółowy opis wydarzenia.

W spotkaniu wzięli udział czterej biskupi, w tym biskup Peter Wilkinson. Wśród gości znalazł się takze arcybiskup John Hepworth, z australijskiej gałęzi Tradycyjnej Wspólnoty Anglikańskiej (TAC). Dyskusja dotyczyła duchownych i świeckich w kontekście planowanej realizacji połączenia z Rzymem w oparciu o “Anglicanorum Coetibus”.

Duchowieństwo głosowało jednomyślnie. Ze strony uczestniczących w spotkaniu świeckich inicjatywa otrzymała 25 głosów za, z 30 uprawnionych do glosowania. Dwóch członków było przeciwnych i trzech wstrzymało się.

Dziekan Janzen podsumował ostatnie decyzje następująco: “Dzięki ogromnemu poparciu duchownych i świeckich w sprawie jedności ze Stolicą Piotrową i utworzenia Ordynariatu katolickiego Anglikańskiego Kościoła Kanady nasza diecezja jest obecnie w stanie pójść zjednoczona, odnowiona i pełna nadziei”, jak można wyczytać z listu opublikowanego na  VirtueOnline.

Źródło: CNA

Za: Christianitas.pl -- [Org. tytuł: « Kanada – kościół anglikański zainteresowany zjednoczeniem z Watykanem»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24888 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]