Kanada: Kościół anglikański zainteresowany zjednoczeniem z Watykanem

Jak donosi CNA, podczas ostatniego spotkania ACCC (Anglikańskiego Kościoła Kanady) głosowano w sprawie zjednoczenia z Watykanem, w oparciu o struktury, których stworzenie zapoczątkował Benedykt XVI.

W skład ACCC wchodzi dwadzieścia zgromadzeń, które w tej kwestii obradowały razem w  Rosemary Heights Retreat Center w Surrey w Kolumbii Brytyjskiej.

Na stronie VirtueOnline.org opublikowano list od dziekana Shane B. Janzen zawierający szczegółowy opis wydarzenia.

W spotkaniu wzięli udział czterej biskupi, w tym biskup Peter Wilkinson. Wśród gości znalazł się takze arcybiskup John Hepworth, z australijskiej gałęzi Tradycyjnej Wspólnoty Anglikańskiej (TAC). Dyskusja dotyczyła duchownych i świeckich w kontekście planowanej realizacji połączenia z Rzymem w oparciu o „Anglicanorum Coetibus”.

Duchowieństwo głosowało jednomyślnie. Ze strony uczestniczących w spotkaniu świeckich inicjatywa otrzymała 25 głosów za, z 30 uprawnionych do glosowania. Dwóch członków było przeciwnych i trzech wstrzymało się.

Dziekan Janzen podsumował ostatnie decyzje następująco: „Dzięki ogromnemu poparciu duchownych i świeckich w sprawie jedności ze Stolicą Piotrową i utworzenia Ordynariatu katolickiego Anglikańskiego Kościoła Kanady nasza diecezja jest obecnie w stanie pójść zjednoczona, odnowiona i pełna nadziei”, jak można wyczytać z listu opublikowanego na  VirtueOnline.

Źródło: CNA

Za: Christianitas.pl | http://christianitas.pl/?sr=!czytaj&dz=11&id=1274 | Kanada – kościół anglikański zainteresowany zjednoczeniem z Watykanem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content