Czechowice-Dziedzice: Zniszczono antyaborcyjną wystawę

Aktualizacja: 2010-07-23 9:27 pm

Nieznani sprawcy zniszczyli jeden z plakatów składających się na wystawę “Wybierz Źycie”, prezentowaną od kilku dni na miejskim deptaku w Czechowicach-Dziedzicach. Wandale zdewastowali fotogram przypominający, że prekursorem aborcji był na terenie okupowanej Polski Adolf Hitler.

Podobne plakaty wzbudzają wściekłość wśród lewicwych aktywistów...

Fot. Podobne plakaty wzbudzają wściekłość wśród lewicwych aktywistów…

Organizatorzy zgłosili zdarzenie, do którego doszło prawdopodobnie 22 lipca, na policję. Straty oszacowano na około 150 złotych.

Był to kolejny przypadek niszczenia wystawy, której właścicielem jest Fundacja Pro. W ostatnich tygodniach ekspozycje były kilkakrotnie atakowane w Słupsku, Zgorzelcu i Lublinie.

Zdaniem Przemysława Holochera, inicjatora organizacji wystawy w Czechowicach, dewastacje świadczą o tym, że środowiskom aborcyjnym brakuje rzeczowych argumentów.

/am/ / www.ekai.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24762 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]