Aktualizacja strony została wstrzymana

Rzym: Księża w homoklubach

Włoski tygodnik opublikował reportaż pokazujący podwójne życie trzech rzymskich księży, którzy uczęszczają do klubów dla homoseksualistów.

Reportarz włoskiego magazynu „Panorama”, należącego do imperium medialnego Silvio Berlusconiego, wywołał szok. Dziennikarz tygodnika przyłapał kilku księży w klubach dla homoseksualistów oraz ustalił, że korzystają oni z usług homoseksualnych prostytutek. Wikariat Rzymu wezwał „bohaterów” materiału, by ujawnilli się.

Dziennikarz „Panoramy” podając się za homoseksualistę przeniknął do środowiska rzymskich homoseksualistów. Spotkał tam księży, którzy po zakończeniu swoich obowiązków spotykali się na imprezach dla homoseksualistów. Na stronie internetowej tygodnika znajdują się filmy wykonane przez dziennikarza ukrytą kamerą.

W tekście opisywane jest zachowanie trzech księży, którzy odwiedzają rzymskie kluby i restauracje dla homoseksualistów. Duchowni korzystali również z usług prostytutek i uprawiali seks z przypadkowymi mężczyznami. Następny dzień rozpoczynali odprawiając Mszę Świętą.

Na artykuł ostro zareagowała wikariat Rzymu. – Kto zna Kościół w Rzymie, gdzie mieszkają setki księży z całego świata, przybywających na studia uniwersyteckie, ale którzy nie należą do rzymskiego duchowieństwa ani nie pracują w duszpasterstwie, nie utożsamia się w najmniejszym stopniu z zachowaniem tych, którzy prowadzą podwójne życie, którzy nie zrozumieli, czym jest kapłaństwo katolickie i nie powinni zostać księżmi. Niech wiedzą, że nikt nie zmusza ich, by pozostali księżmi, korzystając tylko z przywilejów. Przyzwoitość wymaga, aby się ujawnili – czytamy w ośwadczeniu.

żar/Wprost.pl/Panorama.it

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/ksieza_w_homoklubach | Księża w homoklubach

Skip to content