Lublin: Zniszczony został antyaborcyjny plakat z Hitlerem

Aktualizacja: 2010-07-17 10:54 pm

W nocy z piątku na sobotę została zaatakowana antyaborcyjna wystawa „Wybierz życie” umieszczona na Placu Litewskim w centrum Lublina. Sprawca zniszczył plakat przypominający, że “legalizatorem” aborcji dla Polek był Hitler.

Nie  po raz pierwszy prawda o  aborcji wywołuje agresję u jej przeciwników.

Nie po raz pierwszy prawda o aborcji wywołuje agresję u jej przeciwników.

To kolejny już przypadek, że ekspozycja pokazująca, czym naprawdę jest aborcja wywołuje agresję. Ostatnio wystawy były atakowane m.in. w Słupsku i Zgorzelcu. – Ataki świadczą o panice i zwykłej bezradności środowisk aborcyjnych – ocenia Mariusz Dzierżawski, członek Fundacji PRO, która jest organizatorem wystawy.

Organizatorzy złożyli doniesienie na policji i jak się dowiedzieliśmy prowadzone jest postępowanie w celu wykrycia i ukarania sprawców. Dla organizatorów odbudowa wystawy po atakach powoli stają się rutynową czynnością. – Zniszczenia są szybko usuwane, a ekspozycje pokazujące bestialstwo aborterów są prowadzone jeszcze intensywniej, dzięki licznym środowiskom w całym kraju angażującym się w organizację wystaw w swoich miastach i dzięki darczyńcom wspierającym wystawę – tłumaczy Dzierżawski.

W ostatnim półroczu Fundacja zorganizowała ponad 30 wystaw w całej Polsce. Organizatorzy chcą, by ich ekspozycja przyczyniała się do zmiany nastawienia opinii publicznej wobec aborcji. A według badań prowadzonych przez CBOS, od 2005 r. umacnia się przewaga zwolenników prawa do życia nad zwolennikami aborcji.

maj

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24523 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]