Komorowski przyznawał sobie nagrody

Aktualizacja: 2010-07-16 10:02 am

Zbigniew Kozak z PiS chce od rządu wyjaśnień ws. wynagrodzeń byłego marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego.

Z ustaleń serwisu tvp.info wynika, że w ciągu niespełna trzech lat Bronisław Komorowski otrzymał 83 tysiące złotych nagród. Przyznawało mu je prezydium sejmu – innymi słowy: on sam i jego zastępcy.

Jak podaje tvp.info,  Zbigniew Kozak żąda wyjaśnień. W tej sprawie wysłał już dwie interpelacje do Donalda Tuska z prośbą o informację, za co ówczesny marszałek Sejmu dostał tak wysokie nagrody. Obie wstrzymało prezydium sejmu. Teraz zapowiada trzecią.

Z oświadczeń majątkowych byłego marszałka wynika, że w każdym roku otrzymywał inne wynagrodzenie. Portal tvp.info zwrócił się do kancelarii Sejmu z pytaniem, co wchodziło w skład tych wynagrodzeń. Jak tłumaczono, są wahania kwot, bo Bronisław Komorowski dostawał nagrody. Przyznawało mu je prezydium sejmu, czyli w praktyce on sam. Nagrody znacznie wpłynęły na wysokość inkasowanych sum. Marszałek rocznie zarabiał około 200 tysięcy złotych.

Zbigniew Kozak nie ma wątpliwości – sytuacja ta pokazuje obłudę Bronisława Komorowskiego. “Były marszałek promował się w mediach, odbierając nam skromną podwyżkę ryczałtu na funkcjonowanie biur poselskich. Tymczasem sam przyznawał sobie wysokie nagrody” – mówi w rozmowie z serwisem tvp.info.

(tvp.info)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24470 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]